Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві завершилася Школа медіаволонтерів

У Полтаві завершилася Школа медіаволонтерів

На початку жовтня у Полтаві відбулася Школа “Бути медіаграмотним — сучасно”, метою якої була підготовка майбутніх медіаволонтерів з невеликих міст Луганської та Полтавської області.

В Медіашколі навчалися бібліотекарі, журналісти, студенти, молодіжні працівники, психологи, громадські діячі, викладачі з міст Попасна, Рубіжне, Лисичанськ, Біловодськ, Старобільськ, Новоайдар, Гадяч, Миргород, Полтава, Чутовo, Пирятин, Зіньків, Карлівка, які упродовж трьох днів опановували знання з медійної грамотності та критичного мислення.

“Цей проект направлений на реалізацію одного з чотирьох основних завдань «Медійної програми в Україні», яку виконує міжнародна організація Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) — а саме, зростанню суспільного попиту на якісну інформацію, підтримка та розширення зусиль з медіаграмотності, особливо на Сході та Півдні, покращення навичок громадян щодо визначення якісного медіа-контенту”, – звернулася до присутніх голова Полтавської філії Суспільної Служби України Ганна Кіященко.

“Одним із завдань Школи “Бути медіаграмотним — сучасно” є створення спільноти медіаволонтерів та розвиток медіаволонтерського руху. Ми відібрали 24 учасника, які готові поширювати знання з медіаграмотності у своїх громадах. Сучасна людина має бути медіаграмотною, вміти відрізняти справжню новину від фейкової і не дати упіймали себе на гачок”, – говорить координатор проекту Наталія Кірячок.

“2.5 квінтильйони біт інформації виробляється щодня. Це цифра, яка має тридцять нулів. Як не “потонути” в цих інформаційних потоках? Ми постійно отримуємо незліченну кількість інформації з різних джерел. Але чи можемо ми виокремлювати для себе потрібні дані та чи не потрапляємо під маніпулятивний вплив? Ми маємо зараз, як ніколи говорити про медіосвіту. У рамках проекту учасники будуть проводити власні воркшопи з медійної грамотності у своїх містах. Вже під час Школи на основі отриманих знаннь складуть програму свого заходу. Кожен з нас сьогодні не лише споживачі, але й маленьке медіа”, – зазначила тренерка Школи Олена Бурім.

Учасники Медіашколи не лише отримали досвід аналізувати інформацію, фільтрувати її, перевіряти на достовірність, враховувати контекст і масштаб, розуміти причинно-наслідкові зв’язки, а й тренували вміння виробляти свою аргументовану позицію та підкріплювати її фактами.

Проект “Підвищення рівня медіаграмотності в Полтавській та Луганській областях» впроваджується Полтавською філією Суспільної служби України за підтримки Медійної програми в Україні, яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується міжнародною організацією Internews.

Система Orphus