Ви тут:
Відео Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

У Полтаві відкрили пам’ятний знак загиблим військовим льотчикам

У Полтаві відкрили пам’ятний знак загиблим військовим льотчикам

12 жовтня, напередодні свята Покрови Пресвятої Богородиці та Дня Українського козацтва, на території Полтавської філії Національного військово-історичного музею України — музею важкої бомбардувальної авіації урочисто відкрили пам’ятний знак загиблим військовим льотчикам.

На заході були присутні: заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Микола Білокінь, депутат Полтавської міської ради Мая Матвєєва, ветерани авіації, пересічні полтавці.

У період з 22 червня по 18 вересня 1941 року на військовому аеродромі “Полтава” базувалися та здійснювали бойові вильоти для стримання наступу німецько-фашистських військ літаки дальньої авіації. З боїв не повернулись на полтавську землю 102 екіпажі.

“Працюючи з архівними документами, ми побачили, що у нас вся історія у Другій світовій війні написана з 1943 року, коли радянські війська пішли в наступ. А трагічні сторінки 1941 року більш замовчувалися. Тому виникла ідея дослідити цей період часу і дізнатися, що відбувалося на полтавському військовому аеродромі у 41-му році. Ми встановили, які частини базувалися на цьому летовищі, дізнались скільки екіпажів загинуло, працювали з мемуарами тих військових льотчиків, які служили у той час на аеродромі “Полтава” і цим знаком ми вшанували їх пам’ять “, – розповів директор Полтавської філії Національного військово-історичного музею України — музею важкої бомбардувальної авіації Віктор Дейнега.

Привітав присутніх на заході заступник голови Полтавської обласної державної адміністрації Микола Білокінь.

“Сюди буде приходити багато людей і вивчати історію, робити певні висновки і ніколи не допускати негативних моментів. Я хочу привітати всіх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці, з Днем українського козацтва, з Днем захисника України. Я хочу побажати вам міцного здоров’я, натхнення, ясної погоди, як на вулиці, так і в душі. Мені дуже приємно, коли ми бачимо приклад розвитку музейної справи. Ми будемо багато робити у цьому напрямку. Музей — це культура, а куль тура — це держава. Зі святом!”, – сказав Микола Білокінь.

Після урочистого відкриття пам’ятного знаку і покладання квітів, отець Володимир провів молебень за загиблими пілотами, а ветерани дальньої військової авіації поділилися спогадами про свою службу.