Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві відкрилась виставка полеглого учасника АТО Валерія Боняківського

У Полтаві відкрилась виставка полеглого учасника АТО Валерія Боняківського

У Полтавському облмуздрамтеатрі імені М.В. Гоголя відкрилась виставка полеглого учасника АТО Валерія Боняківського. Боєць загинув 16 жовтня 2014 року в Донецькому аеропорту.

Виставка складається з понад десятка картин, переважають пейзажні мотиви. Як розповідає мати бійця Марія Боняківська, син любив малювати і квіти, і звірів, і пейзажі, й створював картини на мисливську тематику.

«Він й архітектуру писав, і моря, і природу, і звірів, і портрети. Тут більшість картин на замовлення. Але найбільше любив малювати квіти. Дуже часто дивувались люди, коли бачили його картини, й питали: «Це що, чоловік малював?». Адже зазвичай, квіти малюють жінки. Одного разу він намалював вовка. Підходить до мене чоловік і говорить: «Чому цей вовк постійно дивиться за мною, немов слідкує? Я відповіла: «Дякую. Ви дали найвищу оцінку роботі художника». І це дійсно так. Його остання робота — це коні, які мчать. Двох коней він написав, а табун за ними не встиг. Говорив, що закінчить, коли повернеться. Але не повернувся…Цю картину він писав для сусіда, вона в нього так і залишилась. Коли були посмертні виставки, ця картина експонувалась на вулиці Соборності. Підходило багато людей і пропонували будь-які гроші, щоб купити її. Але це остання…Її продати неможливо…», – розповідає мати бійця.

На виставці також презентовані дві незакінчені роботи Валерія Боняківського — церковний і природний пейзаж.

Довідково. Валерій Боняківський навчався у полтавській школі №11. Мріяв стати льотчиком, тому у 1987 році вступив до Луганського льотного училища. Здобув кваліфікацію льотчика-винищувача та звання молодшого лейтенанта. Окрім цього, став членом полтавської спілки художників та польської спілки «Полонія». Його полотна знаходяться в Америці, Канаді, Польщі, Франції, Німеччині, на Сході, у Пітері та Угорщині. Брав участь у місцевих та міжнародних виставках.

У 2014 році пішов добровольцем у зону АТО. За кілька місяців його призначили командиром диверсійно-розвідувальної групи. Ніс службу у добровольчому батальйоні «Дніпро-1».