Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Студентів та викладачів полтавського вишу вакцинують від кору та дифтерії

Студентів та викладачів полтавського вишу вакцинують від кору та дифтерії

У медпункті Полтавського університету економіки і торгівлі сьогодні, 29 жовтня, проводять масову імунізацію від кору, дифтерії та правцю студентам та викладачам вишу.

Нагадаємо, випадки дифтерії нещодавно виникли у Закарпатській області, коли в інфекційну лікарню потрапили 15 студентів Ужгородського університету. Там оголосили карантин. Також нещодавно у Києві зареєстрували один випадок у школяра, який не був щеплений, та у жінки й чоловіка у Тернополі.

«Вакцинація від дифтерії дуже важлива, тому що це небезпечна інфекційна хвороба, яка своїми ускладненнями призводить до смерті. Щоб захиститись від дифтерії і попередити її ускладнення, необхідно бути щепленими. На Полтавщині для щеплення дітей до 6 років наявна вакцина ADP для профілактики дифтерії і правця. З 7 років та дорослим використовується вакцина ADPM. Вакцин на сьогоднішній день в області достатньо, вони безкоштовні. Вакцинуватись можна за місцем проживання у сімейного лікаря», – говорить завідувач обласним центром дитячої імунулогії, лікар-педіатр Валентина Думенко.

Ускладнення від дифтерії можуть включати:

  • блокування дихальних шляхів

  • інфекційно-токсичний шок

  • пошкодження серцевого м’яза (міокардит)

  • ураження нервової системи

  • легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).

Протипоказання від дифтерії:

  • Гостре захворювання, що супроводжується температурою, вищою за 38,5°С.

  • Серйозна алергічна реакція (анафілактичний шок) на попередню дозу вакцини чи відома алергічна реакція на один із компонентів вакцини (наприклад, на желатин, неоміцин, курячий білок тощо).

  • Захворювання і стани організму, при яких після введення вакцини імунітет може не сформуватися (наприклад, в умовах хіміотерапії в онкологічних хворих; при вживанні великих доз стероїдних гормонів; при вживанні ліків, що пригнічують імунітет; при СНІДі).

За словами Валентини Думенко, на Полтавщині є сироватка від дифтерії «Антитоксин» у кількіості 8 доз. Знаходяться в обласній інфекційній лікарні.

Вакцинація проти дифтерії проводиться у віці 2-х, 4-х, 6 місяців. У 18 місяців проводять першу ревакцинацію. Наступні ревакцинації проводять у віці 6 – ти, 16 – ти, 26 років і кожні наступні 10 років.

«Якщо людина не щеплювалась більше 10 років, то вона отримує 3-разове щеплення від дифтерії. Робиться перше щеплення, через 30-40 днів друге щеплення і через 6-9 місяців третє щеплення. І потім щеплюватись кожні 10 років. Серед побічних ефектів — почервоніння і можливе неприємне відчуття у місці щеплення, невелика температура. Загалом, люди щеплюються і проходить все добре», – розповідає сестра медична загальної практики – сімейної медицини КП “ЦПМСД №1” Полтавської міської ради Оксана Патьома.

Працівники університету щеплюються не лише від дифтерії, а й від кору. Від дифтерії та правцю наявна індійська вакцина, і бельгійська від кору.

Система Orphus