Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

У Полтаві обговорили розвиток культури в умовах децентралізації

У Полтавському академічному театрі ляльок відбулося розширене засідання колегії Департаменту культури і туризму Полтавської обласної державної адміністрації. Працівники управлінь культури міськвиконкомів, райдержадміністрацій та ОТГ, директори музеїв, бібліотек та театрів з усієї області приїхали обговорити розвиток сфери в умовах децентралізації.

Директор Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Валентина Вождаєнко зауважила, що в умовах реформи децентралізації когорта управлінців у сфері культури та туризму збільшується, і на колегію приїхали представники не лише з 25 районів та 6 міст обласного значення, а й із новостворених ОТГ, повідомляють у Полтавській ОДА. Тому на початку засідання й напередодні професійного свята (9 листопада – Всеукраїнський день працівників культури та майстрів народного мистецтва) багатьом учасникам заходу вручили почесні грамоти Міністерства культури України та Полтавської ОДА.

«Я переконаний, що держава починається з культури. Це те, що залишається за будь-яких умов, незалежно від зміни влади, політики, тенденцій та моди. Ми успішно провели цей рік: фестивалі, конкурси, ювілеї Гоголя і Котляревського, представлення Полтавщини на заходах за кордоном. Але на досягнутому не зупиняємося. Продовжуємо розвивати культуру і туризм, презентувати область на всеукраїнському рівні й за кордоном. Переконуватимемо нового голову облдержадміністрації, депутатів обласної ради виділяти кошти на музеї, реконструкцію проблемних об’єктів, будинків культури, транспорт. Різні оптимізації не мають впливати на культуру», – сказав заступник голови облдержадміністрації Микола Білокінь.

Директор Департаменту економічного розвитку, торгівлі та залучення інвестицій облдержадміністрації Інна Іщенко показала працівникам культури перспективний план області, в якому 81 ОТГ та 4 укрупнені округи. А начальник відділу соціокультурного розвитку управління культури, мистецтв, національностей і релігій та планування Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Ольга Бут розповіла про децентралізацію в сфері культури та нові правові акти.

«Ми вже передали на баланс 53 об’єднаним територіальним громадам 240 клубних закладів, 233 бібліотеки, 13 музичних шкіл і 9 музеїв. І будемо приступати до створення головної карти області з повною мережею закладів культури», повідомила Ольга Бут.

В умовах децентралізації по-новому доведеться вести й облік пам’яток культурної спадщини.

«Упродовж останнього року значно збільшилась кількість подачі облікової документації від районів та ОТГ, – розповіла заступник директора Департаменту культури і туризму облдержадміністрації Інна Шерстюк. – Але на Полтавщині є цілий ряд об’єктів, переважно меморіальних комплексів і братських могил, які не мають балансоутримувача. Є чітка вказівка Міністерства культури про збереження всіх об’єктів культурної спадщини – у процесі передачі жодна пам’ятка не може бути не облікованою чи не на балансі».

Інна Шерстюк наголосила на важливості розроблення історико-архітектурних опорних планів, адже без них неможливі процедури відведення земельних ділянок та ведення будівництва. Полтава, Гадяч, Миргород, Кременчук, Диканька, Лубни, Пирятин, Лохвиця уже мають такі плани. Кременчук свій доопрацьовує. Немає історико-архітектурного опорного плану у Великій Багачці, замовлені й частково погоджені – у Зінькові, Козельщині, Опішні, Хоролі.

Також на колегії обговорили проєкти інвентаризації пам’яток культури, планування та фінансування заходів на наступний 2020 рік, зміни до законодавства України та правової бази діяльності мистецьких шкіл, реформу позашкільної освіти.

КУ «Обласний Центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» на колегії отримав звання «народний (зразковий) аматорський колектив (студія)». Також присутні мали змогу відволіктись від робочих моментів, переглянувши моновиставу «Котляревський у персоналіях». Наступна зустріч працівників культури запланована на 9 листопада з нагоди професійного свята – Всеукраїнського дня працівників культури та майстрів народного мистецтва.

 

Система Orphus