Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

У Полтаві дослідили збитковість комунальних підприємств

У Полтаві дослідили збитковість комунальних підприємств

Інститут аналітики та адвокації проаналізував фінансову діяльність окремих комунальних підприємств Полтави. Увагу зосередили на прибутковості та збитковості закладів у період із 2016 по 2018 роки.

«Ми дослідили фінансові звіти за три роки «Полтаваелектротрансу», «Декоративних культур», мережі зовнішнього освітлення «Міськсвітло», палацу дозвілля «Листопад», а також спецкомбінату похоронно-ритуального обслуговування. Із усіх комунальних підприємств міста лише вищезгадані мають повну звітність за три роки. Але із них тільки два заклади публікують інформацію на веб-порталі «Відкриті Дані Полтавської міської ради», решті КП ми надсилали запити», – зазначив аналітик ІАА Олександр Довгошей.

Важливо, що у звітності кожного підприємства наявні декілька ключових статей доходів і видатків. Зокрема, це дохід від реалізації послуг, собівартість наданих послуг, інші операційні доходи, також є адміністративні витрати самого підприємства. Все разом впливає на те, чи буде підприємство прибутковим чи збитковим.

Комунальні підприємства «Полтаваелектротранс» і «Декоративні культури» із року в рік не мають стабільних показників або прибутку, або збитковості. Наявність збитків зумовлена різницею між вартістю послуг, які підприємство надає місту й мешканцям, та їх собівартістю для самого підприємства. Тобто ці дві комунальні установи не отримують прибутку від своєї основної діяльності.

Інші операційні доходи підприємств формуються з доходів від реалізації їх оборотних активів. Наприклад, металобрухту, який утворюється під час списання технічних засобів або їх ремонту. Також сюди відносяться надходження з місцевого бюджету у вигляді безоплатно отриманих активів (місцеві програми розвитку). Усі ці надходження можуть повністю або ж частково перекривати збитки від основної діяльності, через що фінансові результати різних років різняться так сильно.

Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) – найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Система Orphus