Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Полтаві аграрії вивчали облікову систему процесів на підприємстві

У Полтаві аграрії вивчали облікову систему процесів на підприємстві

На базі Полтавської державної аграрної академії відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар «Засоби сучасних online-технологій та інформаційних систем в АПК». 

На семінарі  розповідали про  автоматизацію виробничих процесів у сільському господарстві. Слухачів ознайомили з  інноваційними можливостями системи обліку, аналізу та планування діяльності аграрного підприємства на платформі «Soft.Farm». Про це повідомили у Полтавській ОДА.

«Програма виконує функції облікової системи від первісних документів до отримання фінансових результатів підприємства на всіх ділянках обліку та напрямках, які веде сільгосппідприємство. Ця система включає і бухгалтерський, і оперативний, і виробничий обліки, тобто нею можуть користуватися всі, хто вносить певні дані в інформаційну систему підприємства, щоб забезпечити цілісність інформації», – розповів директор ТОВ «Інфосвіт ІТ сервіс» Олег Бондаренко.

Як зазначила ректор Полтавської державної аграрної академії Валентина Аранчій, в одному сервісі об’єднали всі сучасні агрономічні ІТ-інструменти, які необхідні для впровадження точного землеробства та інших технологій.

«На семінарі надають не лише теоретичні, а й практичні знання. У нашій академії вже 3 роки діє факультет інформаційних технологій. Це дає змогу краще працевлаштовуватися випускникам. На нашій базі постійно проводять тренінги щодо використання інформаційних систем», – зазначила Валентина Аранчій.

Директор Департаменту агропромислового розвитку Сергій Фролов наголосив, що нині важливо отримувати практичні навички в роботі засобів сучасних оnline-технологій, адже тоді випускники завжди знайдуть собі місце роботи.

«Нині ще не всі підприємства використовують під час ведення агробізнесу в електронні сервіси, хоча це дуже актуально і потрібно. Тож на таких семінарах знайомлять представників аграрних підприємств різних форм власності з можливостями застосування сучасних online-технологій та інформаційних систем в АПК», – сказав Сергій Фролов.

Перша частина семінару була теоретичною. В другій частині  під керівництвом ментора проєкту «Soft.Farm» та його команди учасники вивчали   реєстрацію в системі та первісні налаштування, формування електронної мапи полів, як отримати данні  пайовиків із Держгеокадастру, формувати договори оренди в системі «Soft.Farm», як швидко отримати відомості по земельній ділянці.

Система Orphus