Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Лубнах смог та смердить димом: горять торфяники

Запах диму та смог в місті Лубни та населених пунктах Лубенського району викликані масштабною пожежею поверхневих покладів торфу на загальній площі 49 га поблизу села Тарасівка Хорольського району, що знаходиться на відстані 8 кілометрів від Лубенського району.

Про це повідомляють у Лубенській міській раді.

Наразі, за інформацією ГУ ДСНС України у Полтавській області. до ліквідації пожежі залучили зведений загін ГУ ДСНС України у Полтавській області. Гасіння пожежі поверхневих покладів торфу продовжується.

Зокрема, у Хорольському районі в селі Тарасівка торф горить з 20 вересня. Залишилось ліквідувати горіння на площі 23 га. Також з 24 вересня торфяники горять у селі Кованьківка Полтавського району на загальній площі 5 га ліквідовано. А в селі Гиряві Ісківці Лохвицького району займання торфу гасять з 25 вересня.

Цього року на території України збільшилась кількість торф’яних пожеж. Однією з основних причин виникнення такого роду пожеж є випалювання сухостою та залишків рослинності, необережне поводження з вогнем. Пожежі на торфовищах, як правило, викликають значний суспільний резонанс, а їх гасіння має довготривалий характер та потребує значних матеріальних та людських ресурсів.

Система Orphus