Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

У Кременчуці працює секція Асоціації міст України з питань охорони здоров’я

У Кременчуці працює секція Асоціації міст України з питань охорони здоров’я

У Кременчуці відкрили роботу секції Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України» з питань охорони здоров’я.  До програми засідання секції входить обговорення важливих питань щодо впровадження реформи в сфері охорони здоров’я  громад, які є учасниками пілотного проекту реформування медичної галузі.

Відкрив роботу секції АМУ з питань охорони здоров’я міський голова Кременчука Віталій Малецький. Він подякував Асоціації міст України за те, що ця медична платформа проводиться саме у місті Кременчуці, де в останні роки активно впроваджується медична реформа. Проведення  медичних платформ  є надзвичайно важливим для територіальних громад. На них   можна дізнатися про те, як триває процес реформування в територіальних громадах, з якими проблемами зустрічаються  на місцях та  як їх намагаються вирішити, повідомляють у Кременуцькій міськраді.

Віталій Малецький наголосив, що децентралізація відкрила перед громадами багато можливостей, наділивши відповідними повноваженнями. Разом із цим децентралізація вимагає від влади на місцях і великої відповідальності за все, що відбувається у всіх сферах життєдіяльності територіальних громад.  Тому перед учасниками медичної платформи стоїть відповідальна місія – розкрити всі проблемні питання, з якими стикаються в громадах на шляху реформування галузі охорони  здоров’я,   та ініціювати перед керівництвом держави варіанти їх вирішення.

Керівник міста підкреслив, що у Кременчуці намагаються йти в ногу з реформами, що відбуваються на державному рівні. Водночас у місті впроваджуються та успішно реалізовуються проекти, зокрема,  спрямовані на покращення надання медичних послуг кременчужанам. Серед успішних проектів Кременчука – створення комунальних некомерційних медичних підприємств, впровадженння програм «Пологові сертифікати» та «Доступна аптека», проведення капітальних ремонтів закладів комунальної медичної сфери за рахунок коштів міського бюджету тощо. Медичними програмами Кременчука зацікавилися в інших регіонах України, його досвід вивчають та розпочинають впроваджувати.

Виступаючи перед представниками секції АМУ з питань охорони здоров’я, міський голова Віталій Малецький підняв проблемне питання щодо проходження коштів із державного фонду регіонального розвитку, яке є проблемним не тільки для Кременчука. 

Підсумувавши сказане,  Віталій Малецький підкреслив, що звичайно серед питань, які сьогодні потребують нагального вирішення, – це фінансова підтримка та врегулювання нормативно правової бази на державному рівні. Для територіальних громад вкрай важливо, щоб пропозиції були почуті і підтримані урядом.

Робота секції АМУ з питань охорони здоров’я триватиме упродовж 2-х днів.

Система Orphus