Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Цьогоріч на Полтавщині виявили 746 порушень вимог земельного законодавства

Цьогоріч на Полтавщині виявили 746 порушень вимог земельного законодавства

З початку 2019 року державними інспекторами Управління з контрою за використанням та охороною земель ГУ Держгеокадастру у Полтавській області здійснено 1209 заходів державного контролю на площі понад 20,8 тисяч гектарів.

У результаті виявлено 746 порушень вимог земельного законодавства на площі понад 13,2 тисячах гектарів.

Із метою усунення виявлених порушень державними інспекторами видано 483 приписи, складено 329 протоколів про адміністративне правопорушення та винесено 325 постанов про накладення адміністративного стягнення, з них у добровільному порядку сплачено 319 штрафів, повідомляють у ГУ Держгеокадастру у Полтавській області.

За результатами вищевказаних перевірок розраховано розмір шкоди, заподіяної територіальним громадам внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок та зняття ґрунтовного покриву (родючого шару ґрунту) на суму понад  2,45 мільйона гривень, що сплачено у добровільному порядку.

Крім того, державними інспекторами перевірено 2970 розпоряджень органів виконавчої влади та рішень органів місцевого самоврядування, з яких 187 розпорядчих документів виявлено прийнятими, з порушеннями вимог земельного законодавства.

За виявленими порушеннями, по 174 перевірках матеріали направлено до правоохоронних органів, для вжиття заходів реагування щодо повернення земельних ділянок державі, в тому числі для проведення заходів по встановленню осіб, які вчинили правопорушення.

У рамках налагодження дієвої співпраці та належного здійснення державного контролю за використанням та охороною земель, Управлінням з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області розглянуто 379 вимог органів прокуратури та правоохоронних органів.

Система Orphus