Ви тут:
здоров’я Суспільство 

Тютюновий дим – невидимий вбивця, – Центр громадського здоров’я

Тютюновий дим – невидимий вбивця, – Центр громадського здоров’я

Кожен має право на бездимне повітря, що є базовою потребою людини і це право гарантоване законодавством. На жаль, пасивне куріння залишається проблемою, адже багато хто нехтує правилами.

За результатами дослідження КМІС, українці дедалі активніше захищають своє право на бездимне повітря після інформаційної кампанії, повідомляють у Центрі громадського здоров’я.

Деталі кампанії розповідають Оксана Левицька, координаторка національної антитютюнової інформаційної кампанії «Тютюновий дим – невидимий вбивця», ГО «Життя», Тетяна Андрєєва, кандидат медичних наук, експерт з охорони громадського здоров’я, головний редактор міжнародного рецензованого журналу «Tobacco Control and Public Health in Eastern Europe та Владислав Збанатський, заступник Генерального директора Центру громадського здоров’я України.

Ця антитютюнова кампанія була наймасштабнішою в Україні і охопила 20 млн осіб. Опитування показали, що під впливом проведеної інформаційної кампанії українці поступово змінюють поведінку, що стосується куріння, на більш здорову. Збільшився відсоток людей, які стали активно реагувати на куріння у заборонених місцях і захищати право дихати чистим повітрям без тютюнового диму.

Нагадуємо, в Україні щорічно близько 85 тисяч осіб помирають від хвороб, спричинених курінням. Від хвороб, пов’язаних з впливом вторинного тютюнового диму, помирає понад 14 тисяч громадян, які не є курцями.