Ви тут:
децентралізація Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Спроможність громад, новий адмінтерустрій та завершення децентралізації обговорили у Полтавському ЦРМС з народним депутатом України

Спроможність громад, новий адмінтерустрій та завершення децентралізації обговорили у Полтавському ЦРМС з народним депутатом України

Народний депутат України Олексій Мовчан завітав до Полтавського центру розвитку місцевого самоврядування, аби дізнатись більше про створення об’єднаних громад на Полтавщині.

“Сьогодні перед новим урядом та владою стоїть важливий виклик — завершити децентралізацію. Ми маємо зробити це швидко та якісно. Всі громади повинні бути спроможними .Щоб “якісно” завершити реформу нам необхідно співпрацювати і з громадами, і з експертами, і з Мінрегіоном. Завершивши децентралізацію ми зможемо рухати Україну в бік розвитку та збагачення українців. Нам необхідно окреслити питання, які необхідно вирішити на центральному рівні: Кабінет Міністрів, Верховна Рада”, – сказав народний депутат України Олексій Мовчан.

Експерти розповіли про досягнення та проблеми, з якими стикаються органи місцевого самоврядування. Здебільшого проблеми стосуються Законодавства.

“Наша робота — це допомога громадам в об’єднанні та створенні спроможних громад. Ми повинні докласти максимум зусиль, щоб децентралізація була завершена та мала якомога менше помилок, політичної складової та мрій, які не підтверджуються реаліями. Ми очікуємо реальних Законопроектів, які дадуть можливість пришвидшити та завершити реформу”, – зазначив Олександр Ісип.

Обговорили й Перспективний план Полтавської області. Олексій Мовчан здебільшого цікавився Перспективним планом Кременчуцького та Глобинського районів.

“Є Перспективний план, який вже затверджений Кабінетом Міністрів, а є План, який розробляли фахівці за нормами”, – зазначила директор Полтавського ЦРМС Ірина Балибіна.

Олександр Ісип додав, що було б добре аби Уряд та ОДА прислухались до експертів, які поза політикою або хоча б кожен народний депутат цікавився, тим перспективним планом, який ОДА подають до Кабміну, адже кожен знає свій район і спроможність тих, чи інших громад.

Народний депутат погодився з тим, що для правильного завершення реформи децентралізація необхідно залучати експертів.

Також експерти розповіли, які законодавчі акти необхідно вдосконалити, щоб керівники ОТГ могли бути впевнені у завтрашньому дні.

“Одне з побажань громад — залишити акцизний податок на паливо ввезене на території ОТГ у громадах, адже це значні втрати для громад області”, – зазначив радник з питань місцевих фінансів Костянтин Качаненко.

Також обговорили й необхідність появи префектів, які б мали наглядово-консультативну функцію.

“Громади роблять помилки, не тому що так хочуть, а тому що вони не знають, як потрібно”, – наголосила Ірина Балибіна.

Найбільш цікавою була дискусія радника з юридичних питань Полтавського ЦРМС Володимира Божка з Олексієм Мовчаном, адже вони сперечалися майже щодо кожного напрямку завершення децентралізації. Але Олексій Мовчан взяв на замітку всі зауваження експерта.

“Які б Закони не прийнялися щодо розвитку ОТГ та роботи органів місцевого самоврядування необхідно, аби, наприклад, Парламент наклав вето на внесення змін до таких законів. Або їх приймали на 3 роки чи на 5 років. Потрібно, щоб громади були впевнені та могли будувати плани на розвиток своїх територій, а не думали, що завтра нова влада прийме закони, які повністю відрізнятимуться від попередніх”, – зазначив радник з юридичних питань Полтавського ЦРМС Володимир Божко.

поширити новину: