Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Собаки, які покусали дівчину в Полтаві, не безпритульні, – КАТП-1628

Собаки, які покусали дівчину в Полтаві, не безпритульні, – КАТП-1628

Собаки, які днями покусали дівчину в Полтаві, не безпритульні. Про це заявила працівниця відділу регулювання чисельності безпритульних тварин Полтавського КАТП-1628 Юлія Явір на засіданні надзвичайної протиепізоотичної комісії в міській раді.

Керівництво міста та профільних комунальних підприємств зібралося для того, щоб розглянути причини трагедії, що сталася днями в місті, а також способи запобігання подібним випадкам у майбутньому, повідомляють у Полтавській міській раді.

Зокрема Юлія Явір розповіла, що особисто разом із правоохоронцями та працівниками бригади КАТП-1628 виїздила на рейд на місце трагедії, аби дослідити ареал їхнього проживання.

— У цьому районі всі безпритульні тварини давно обліковані та чіповані. Ми поспілкувалися з мешканцями — говорять, удень цієї зграї собак немає, а от увечері з’являються. Є серед тутешніх і підозри щодо того, де можуть утримувати цих собак, випускаючи тільки на нічний самовигул. Останніми днями, після трагедії, цих собак там немає. Очевидно зараз власники тримають їх під замком, адже вони мають нести відповідальність за цей випадок. Якщо їх помітять, ми будемо змушені їх виловити, стерилізувати, вакцинувати і помістити на карантин, щоб зрозуміти, чи немає ознак сказу, — говорить Юлія Явір.

Працівниця КАТП-1628 також наголосила — кожна домашня тварина має бути зареєстрована та облікована. Це позбавить від багатьох проблем у майбутньому.

— Реєстрація домашньої тварини коштує заледве більше 40 гривень. Сюди входять і документи на тварину, і жетон. В майбутньому це дасть змогу швидко знайти власника, якщо тварина загубиться. Також ветеринар завжди може по базі перевірити чи має домашній улюбленець ті чи інші щеплення. Проконсультувати власника, — зазначила Юлія Явір.

Вона також наголосила, що в інших містах, наприклад у Львові діє обов’язкова міська програма з реєстрації, вакцинації домашніх тварин. Також там стерилізують улюбленців, які не несуть плідної цінності. Це дає змогу ефективно контролювати популяцію безпритульних тварин на вулицях міста.

Система Orphus Поделиться на fb