Ви тут:
Спорт Суспільство 

Скандал світового рівня: опублікували докази підкупу росіянами чиновників FIFA для проведення ЧС

Скандал світового рівня: опублікували докази підкупу росіянами чиновників FIFA для проведення ЧС

Стали відомі методи впливу на західних функціонерів оргкомітетом «Росія-2018».

Як повідомляє sport.ua з посиланням на телеграм-канал Black Mirror, оргкомітет «Росія-2018» при виборі країни-господині ЧС-2018 склав досьє на всіх чиновників ФІФА, де містилися різні варіанти впливу на них для отримання голосів.


Завдяки фрагментами зламаної листування колишнього глави департаменту культури Москви Сергія Капкова, стали відомі методи впливу на західних функціонерів. Відправником листів виступав заступник гендиректора оргкомітету «Росія-2018» Олександр Джорджадзе.

У файлі, оригінал якого отримало джерело, міститься досьє на кожного члена виконкому та пропозиція, як саме його варто обробляти. Скажімо, голос Франца Беккенбауера пропонується купити через «щедру винагороду» його радника, а на Мішеля Платіні впливати через комерційних партнерів УЄФА.

Починаючи з виборів країни-господаря ЧС-2018 у 2010, у світовіх ЗМІ з’явилися численні критичні публікації, що наголошували кримінальний (головним чином корупційний) характер вибору Росії господаркою ЧС-2018. Ці звинувачення спиралися не на встановлені в судовому порядку факти, а на дані інсайдерів з ФІФА, спортивних аналітиків-експертів, журналістів. Пізніше вони отримали підтвердження фактичними доказами з державних правоохоронних служб та розвідки (ФБР, БНД та ін.).


Так за встановленими БНД даними, первинне рішення про надання Росії прав ЧС-2018 було прийняте на таємній зустрічі в Москві ще в 2005 році. Президент ФІФА Зепп Блаттер зустрівся в січні 2005 в московському елітному нічному клубі «China Club» з одним з російських кримінальних авторитетів, «злодієм в законі», «фахівцем» по корупції в галузі спорту або влаштуванню потрібних результатів спортивних змагань Алімжаном Тохтахуновим (він же «Тайванчик», «Узбек», а також «Алік»). Свого часу Алік Тайванчик був поставлений «смотрящим» в Європі нині покійним лідером російського кримінального світу, також «злодієм в законі» В’ячеславом Іваньковим (Япончиком). На цій зустрічі в «China Club» також був присутній колишній високопосадовець, радянсько-російський футбольний функціонер та відомий персонаж розслідувань багатьох корупційних схем В’ячеслав Колосков.

Тохтахунов на зустрічі з Зеппом Блаттером в «China Club» був офіційно у ролі голови російського «Вітчизняного футбольного фонду», але неофіційно він був там, щоб отримати від керівництва ФІФА згоду про надання прав проведення чемпіонату світу з футболу 2018 року Росії. І потрібне позитивне рішення на цій зустрічі було прийняте. Пізніше на Конгресі ФІФА в грудні 2010 воно було оформлене офіційно.

Система Orphus