Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Що обов’язково потрібно зробити на Покрову, а що категорично заборонено

Що обов’язково потрібно зробити на Покрову, а що категорично заборонено

Покрова Пресвятої Богородиці вважається найважливішим православним святом. Його святкують 14 жовтня. Народні та християнські прикмети забороняють займатися домашніми справами, але при цьому дають добро на деякі святкування і навіть радять готувати певні страви в цей день.

Релігійні заборони

Найважливішою забороною на Покрови є вся хатня робота і прибирання. Категорично не можна займатися побутовими питаннями, особливо з ранку. Готувати їсти можна тільки ввечері 14 жовтня. Ніч і ранок на Покрови вважають особливо важливим часом, коли відбуваються чудеса. У цей період треба молитися про захист від будь-якого ворога і небезпеки. Це може бути фізичний ворог, а може бути хвороба, нав’язливі думки, гріхи або втома. Страхи, що турбували душу, пройдуть, якщо про це просити у Богородиці і щиро хотіти захиститися від наступаючих бід.

Важливою умовою для проведення свята Покривів є відмова від словоблудства, обману і гучних вигуків. Це тихе свято, його треба провести богоугодне і не шумно.

Бажано відмовитися від ремонтних робіт у цей день. Взяти вихідний – це ідеально, але не завжди можливо. Тому, краще перенести справи на другу половину дня.

Що можна робити на Покрову

На Покрову прийнято пекти млинці і спостерігати за особливостями погоди. Якщо готувати і прибирати не можна, то млинці можна і потрібно приготувати. Тим більше, що після медового Спаса вже є чим полити панкейкі або тоненькі млинці.

Деякі незаміжні дівчата ворожать на Покрову. У цей день особливо добре гадати на одруження, щасливе сімейне життя і благополуччя в шлюбі. Раніше вважалося, що з самого ранку треба піти до церкви і поставити свічку, щоб вийти заміж. Хто перший поставить, той швидше вийде заміж. Дівчата спостерігали за горінням поставленої свічки. Полум’я, яке горить рівно говорило про сімейному житті, а що грає, неспокійний горіння свічки могло означати бурхливу, нестабільну життя в шлюбі.

Багато сонники тлумачать сни на Покрову, шукаючи в сновидіннях цієї ночі особливі знаки. Так, побачити уві сні покриву не обіцяє ні до чого хорошого. Побачити спускається до сплячого Богородицю – до виконання бажань.

Система Orphus