Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Що написали б у соцмережах Мазепа, Петлюра і Бандера: у Полтаві відкриють незвичайну виставку

Що написали б у соцмережах Мазепа, Петлюра і Бандера: у Полтаві відкриють незвичайну виставку

15 жовтня об 11.00 у Полтавському краєзнавчому музеї з нагоди Дня захисника Вітчизни відкриється виставка «Фактор свободи. Мазепинці. Петлюрівці. Бандерівці”, присвячена одразу трьом видатним українським діячам та борцям за незалежність: Івану Мазепі, Симону Петлюрі та Степану Бандері. Всіх їх поєднує той факт, що російська та радянська пропаганда намагалась знецінити їхній вклад в українську історію та очорнити їхні імена.

Також цьогоріч співпали одразу три ювілеї з дня народження кожного з них: 380 років з дня народження Мазепи, 140 років – Петлюри та 110 років – Бандери. 

Основу експозиції становлять стенди, на яких зображені гіпотетичні сторінки Мазепи, Петлюри та Бандери  в соцмережі, схожій на Фейсбук. Що могли б написати на своїх сторінках в соцмережах Мазепа, Петлюра та Бандера, якби вони ті сторінки мали? Можна побачити, що кожен з них міг би публікувати на своїй сторінці, в описі профілю відображена основна інформація: місце народження освіта, стосунки, хто за ними стежить та чим вони цікавляться. Так можна довідатись, що Іван Мазепа здобував освіту в Києво-Могилянському колегіумі (риторика), Девентерській школі гармашів (артилерія) та у Краківській академії. В шапці його профілю зображений дорожній вказівник “Мазепинці 25” та гасло “Же през шаблю маєм права!”. Також видно, що в гетьмана в друзях російський цар Петро І, шведський король Карл ХІІ, Іван Скоропадський та Семен Палій. 

Ще кількома важливими блоками з гіпотетичних соцмереж українських діячів є відображення ключових рішень, які їм доводилось приймати. Вони показані у вигляді переписки в месенджері та представлені під назвою “Світло і тіні ключових рішень”. Так, на “сторінці” Петлюри можна побачити такі ключові рішення як “Акт злуки УНР і ЗУНР”, “Другий зимовий похід” тощо. Одразу під ними описані позитивні та негативні сторони кожної події.   

Організатори заходу –  Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського, Український інститут національної пам’яті, Центр досліджень визвольного руху, Полтавська обласна рада, Департамент культури і туризму Полтавської ОДА, Департамент інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА.