Ви тут:
Суспільство 

Сьогодні Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Сьогодні Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози

Сьогодні, 20 жовтня, Всеукраїнський день боротьби із захворюванням на рак молочної залози. Це й день відзначається в Україні щорічно з 2005 року. Його мета – привернути увагу громадськості до стрімкого зростання показників захворюваності на рак грудей в Україні, підвищити поінформованість населення та наголосити на важливості діагностики захворювання на ранніх стадіях для належного лікування.

Захворіти на рак молочної залози може будь-яка жінка, однак у одних ризик захворювання високий, а в інших – низький. Не позбавлені цього ризику і чоловіки, проте понад 99% всіх пацієнтів з раком молочної залози – жінки.

Як і у всьому світі, захворюваність на рак молочної залози в Україні зростає – в середньому на 1-2% за рік – і в даний час у структурі онкопатології жінок рак грудної залози посідає одне з перших місць. Кожні 30 хвилин в країні виявляється новий випадок раку молочної залози, і щогодини від нього вмирає одна жінка.

Основними методами, які дозволяють своєчасно виявити захворювання, є регулярне самообстеження молочних залоз, огляд лікаря гінеколога чи мамолога та мамографія. З метою уточнення діагнозу можуть бути призначені деякі додаткові обстеження. У разі будь-яких змін у молочних залозах негайно зверніться до свого лікаря, адже своєчасне виявлення проблеми істотно підвищує шанси на цілковите одужання.

Система Orphus