Ви тут:
Суспільство 

Сьогодні – Міжнародний день сільської жінки

Сьогодні – Міжнародний день сільської жінки

15 жовтня, світ відзначає Міжнародний день сільських жінок. Засновниками свята є учасники Жіночої конференції в Пекіні, яку проводили під егідою ООН у 1995 році.

День сільських жінок – це день, коли суспільство має звернути особливу увагу на життя жінок у сільській місцевості, адже багато з них не мають доступу до якісної медицини, освіти, сфери обслуговування. Цей день має нагадати, наскільки люди зобов’язані сільським жінкам і наскільки цінною є їхня праця, що часто залишається непоміченою, який неоціненний внесок роблять сільські жінки для утримання кожної міської родини та держави загалом.

Сільські жінки становлять понад чверть населення планети. Як правило, українські сільські жінки живуть у складніших умовах, порівняно зі своїми міськими подругами: важка праця за мізерну плату, неможливість забезпечити гідне сьогодення й майбутнє своїм дітям. Низький рівень охорони здоров’я на селі й низка інших проблем, притаманних нині українському селу, є бар’єрами для розвитку сільської жінки як особистості. Водночас день сільських жінок в Україні й досі не є визнаним на загальнодержавному рівні.