Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Сьогодні – День художника: цікаві факти про живописців

Сьогодні – День художника: цікаві факти про живописців

День художника відзначається в Україні щорічно у другу неділю жовтня згідно з указом президента від 9 жовтня 1998 р. Ініціаторами встановлення нового свята виступили діячі Спілки художників України, а в самому Указі підкреслюється, що День художника заснований, “враховуючи роль художників України в розвитку українського образотворчого мистецтва, відродженні національних традицій у художній творчості”.

В 2019 році День художника України припадає на 13 жовтня. Вітчизняні митці мають чималу популярність у світі, а сучасного українського генія – Івана Марчука – британці навіть включили до списку “100 геніїв сучасності” у 2007 році (це єдиний українець у цьому списку).
У День художника доречно згадати цікаві факти про відомих художників та їхні шедеври. 

  1. Леонардо да Вінчі довго не міг знайти натурника для образу Іуди в «Таємній вечері». У підсумку через три роки пошуків ним став п’яниця, якого художник знайшов сплячим в канаві.
  2. Виявляється, термін «мініатюра» не має ніякого стосунку до маленьких розмірів. Це слово походить від латинського «minium»- назва фарби свинцевого сурику, який мав колір червоної кіноварі. Такою фарбою писалися початкові літери текстів і малювалися дрібні ілюстрації в античних і середньовічних книгах.
  3. Марселіно Санс де Саутола, дочка якого перша знайшла наскальні малюнки в печері Альтаміра, звинувачувався в тому, що це він підробив зображення. Нібито первісні люди не могли створити шедевр з такою складною композицією.
  4. Дослідники, вивчивши десятки картин великих художників, написаних з 1000 по 1800 роки, прийшли до висновку, що за вказаний період кількість зображеної їжі збільшилася на 69%.
  5. «Чорний квадрат” не був першою картиною в подібному стилі. Задовго до Малевича Аллі Альфонс виставив в Галереї Вів’єн свій шедевр «Битва негрів в печері глибокої ночі» – повністю чорне прямокутне полотно.
  6. Картина абстракціоніста Анрі Матісса «Човен» провисіла в Музеї сучасного мистецтва догори ногами сорок сім днів. За цей час її встигли побачити 116 тисяч чоловік.
  7. Ідея зобразити м’які годинники прийшла в голову Сальвадору Далі, коли він спостерігав, як плавиться на сонці сир камамбер.
  8. Вінсент Ван Гог за все своє життя продав лише одну картину.
  9. Едгар Дега написав близько 1500 картин із зображенням балетних танцівниць.
  10. Картину Івана Айвазовського «Хаос. Створення світу», яка була написана за мотивами Біблії, купив папа Григорій XVI, нагородивши художника золотою медаллю.
Система Orphus