Ви тут:
Суспільство Україна 

Росія незабаром поверне захоплені біля Керченської протоки українські кораблі, — МЗС

Росія незабаром поверне захоплені біля Керченської протоки українські кораблі, — МЗС

Найближчим часом Росія має повернути захоплені біля Керченської протоки військові катери “Нікополь” і “Бердянськ” та буксир “Яни Капу”. Про це заявив міністр закордонних справ Вадим Пристайко, інформує Hromadske.ua.

За словами Пристайка, процес повернення кораблів вже “на фінальному етапі”.

“Вони будуть повернуті найближчим часом. Технічні питання обговорюються якраз військово-морським командуванням. Наша задача, як МЗС, дати можливість завершити процес”, — сказав він.

Міністр додав, що українська сторона хоче перевірити технічний стан суден та наявність слідів від пострілів.

“Щось мені підказує, що їх там не буде на цей момент, коли ми їх заберемо. Але цей процес відбудеться найближчим часом”, — зазначив він.

Пристайко наголосив, що Україна не визнає виконаним Росією рішення Міжнародного трибуналу ООН з морського права щодо негайного звільнення українських моряків і кораблів.

“Ми так само не визнаємо виконання російською стороною повернення моряків, воно не відбулося на вимогу суду. Вони мали бути повернені давно-давно без всякої видачі нами бажаних російською стороною (осіб — ред.). Але, на жаль, так сталося, ми не могли чекати, поки наші люди будуть сидіти по російських в’язницях, і чекати, поки Росія виконає рішення Міжнародного трибуналу”, — сказав глава МЗС.

Система Orphus