Ви тут:
Спорт Суспільство 

Регбі: збірна України відкриє сезон матчем з Литвою

Регбі: збірна України відкриє сезон матчем з Литвою

Чоловіча збірна України з регбі-15, яка в минулому сезоні пробилася в дивізіон “Трофі” (другий за значимістю після “Чемпіоншипа”), 26 жовтня відкриє новий сезон матчем зі збірною Литви.

Як повідомляє ProSport, поєдинок відбудеться в Харкові на стадіоні “Динамо”.

Крім литовської збірної суперниками українців будуть збірні Німеччини, Нідерландів, Польщі та Швейцарії. Після поєдинку з Литвою наступна гра відбудеться 9 листопада на виїзді з Нідерландами.

Федерація регбі України була заснована 16-го грудня 1991 року. До цього вона з 1963-го року існувала як складова частина Федерації регбі СРСР. Українські клуби регулярно брали участь у чемпіонатах Радянського Союзу та розіграшах Кубка країни, де займали лідируючі позиції.

Після розпаду СРСР Україна почала виступати на міжнародній арені як самостійну державу. У червні 1992 року Федерація регбі України стала колективним членом FIRA-AER, а в жовтні того ж року IRB.

Починаючи з 1993 року, збірні команди України беруть участь у відбіркових матчах чемпіонату Європи і кваліфікаційних етапах до Кубку світу.

До 2004 року регулярно проходили чемпіонати України у двох лігах — Вищій та Першій. А з 2005 року ліг стало три: Суперліга, Вища ліга і Перша ліга. Постійно проводяться та дитячо-юнацькі змагання в чотирьох вікових групах. Найкращі молоді українські регбісти щороку беруть участь в офіційних матчах чемпіонатах Європи в трьох вікових групах, де набираються необхідного міжнародного досвіду. У 2007 році молодіжна збірна Україна (U−20) стала чемпіоном Європи у дивізіоні А.

Система Orphus