Ви тут:
Суспільство Україна 

Радіодиктант національності єдності імовірно перевірятимуть у той же день, – Олександр Авраменко

Радіодиктант національності єдності імовірно перевірятимуть у той же день, – Олександр Авраменко

У п’ятницю, 8 листопада, відбудеться загальнонаціональна акція – 19-й Всеукраїнський радіодиктант національної єдності на «UA: Українське радіо». Доцент Київського університету ім. Бориса Грінченка, автор підручників з української літератури та автор та диктор радіодиктанту Олександр Авраменко сказав, що цього року швидше за все відразу після прочитання будуть перевіряти диктант.

Про це він сказав в ефірі програми «Сьогодні Вдень», яка виходить на «UA: Українському радіо» та на каналі «UA: Крим», пише Детектор медіа.

«Кожному хочеться уже зараз перевірити, у цей момент, поки воно гаряче, кипить», – зазначив Олександр Авраменко.

Він розповів,  що не раз спостерігав, коли відомі люди, написавши радіодиктант в авдиторії Київського університету імені Тараса Шевченка, не хочуть нікуди розходитися. Вони тут же з’ясовують, де мала бути кома, а де – тире.  

У зв’язку з цим цього року він запропонував через кілька хвилин після прочитання радіодиктанту в прямому ефірі опублікувати текст та прокоментувати орфограми, пунктуами тощо. Це дозволить у цей же день перевірити диктант і завершити свято.

Раніше радіодиктант надсилали листами або електронною поштою на адресу «UA: Українське радіо», після чого кілька людей упродовж місяця перевіряли диктант, а в грудні підбивали підсумки.

«Ми місяць перевіряємо, всі вже забули про радіодиктант, а ми підбиваємо підсумки», – сказав пан Авраменко.

Він зазначив, що у попередні роки радіодиктант національної єдності на «UA: Українське радіо» звучав 9 листопада, у День української писемності й мови. Цього року радіодиктант перенесли на день раніше, на 8 листопада. Це пов’язано з тим, що 9 листопада припадає на суботу, а для організаторів акції важливо, щоб в ній взяли участь навчальні заклади, щоб тисячі школярів і студентів по всій Україні змогли одночасно написати диктант. І якщо цього року все таки  змінять правила, то відразу у цей же день будуть визначені переможці та учителі зможуть нагородити тих, хто написав без жодної помилки.

Наразі текст радіодиктанту не написаний. Олександр Авраменко сказав, що 13 років складає текст і читає радіодиктант. Цьоого року він ще не почав працювати над текстом, але неодмінно хоче внести у диктант кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

поширити новину: