Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Пирятинський інклюзивно-ресурсний центр відзначив першу річницю

Інклюзивно-ресурсний центр відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради створений відповідно до рішення тридцять дев’ятої сесії сьомого скликання Пирятинської міської ради від 06 червня 2018 року № 167 „Про створення інклюзивно-ресурсного центру відділу освіти, молоді та спорту Пирятинської міської ради“ та розпочав свою роботу рік тому. Засновник надав приміщення та відповідне матеріально – технічне забезпечення.

Головним завданням центру є проведення комплексної психолого – педагогічної оцінки розвитку дитини; визначення особливих освітніх потреб, надання консультативно – психологічної допомоги батькам, педагогічним працівникам, а також проведення корекційно – розвиткових занять. За цей час проведено 50 комплексних оцінок та 2160 корекційно – розвиткових занять.

Про це повідомили у Пирятинській міськраді.

Відповідно до отриманих висновків інклюзивно-ресурсного центру у 2018-2019 навчальному році організовано інклюзивне навчання в Опорному закладі Пирятинській загальноосвітній школі I–III ступенів № 6 та його філії, Пирятинському ліцеї та його філії, Пирятинській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4, що дає змогу залучити дітей з особливими потребами до освітнього процесу без ізоляції від суспільства в умовах звичайного середовища. Зараз на інклюзивній формі навчання перебуває 19 дітей.

В центрі працюють фахівці: вчитель-логопед Аліна Курочка, практичний психолог Юлія Добош, вчитель лікувальної фізкультури Наталія Карабут. Очолює колектив виконувач обов’язків директора ІРЦ Олена Холоділова. Протягом року до центру зверталися за допомогою 176 батьків та 38 педагогічних працівників.

Цієї осені Пирятинський ІРЦ відзначив першу річницю. У святковому заході взяли участь діти, які відвідували корекційно-розвиткові заняття, та їхні батьки. Виконуючи цікаві завдання, вправи та ігри, дітлахи демонстрували присутнім, чого навчилися в центрі. Всіх учасників свята привітали секретар Пирятинської міської ради Тетяна Чайка, начальник відділу освіти, молоді та спорту Сергій Зуєв, мама дитини з особливими освітніми потребами Валентина Чепіжна, асистент вчителя Ірина Чепур. Побажали колективу подальшого розвитку, плідної взаємодії з батьками, навчальними закладами та органами влади, шани і поваги за допомогу дітям, що мають особливі освітні потреби.