Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року, – НСЗУ

30 вересня в НСЗУ відбулася зустріч послів та співробітників дипломатичних місій Великобританії, Данії, Канади, Латвії, Литви, Німеччини, Норвегії, США, Фінляндії, Франції, Швейцарії, Естонії, а також представники представництва ЄС та ВООЗ в Україні, керівництва Світового Банку в Україні, Білорусі та Молдові з міністром охорони здоров’я Зоряною Скалецькою, головою Національної служби здоров’я України Олегом Петренком та співробітниками НСЗУ.

Програма медичних гарантій запрацює у повному обсязі з 1 квітня 2020 року. Вже з 1 квітня 2020 року НСЗУ оплачуватиме послуги за принципом “гроші йдуть за пацієнтом” спеціалізованим закладам, а субвенція на утримання медичних закладів не передбачена.

“Трансформація і фінансування системи охорони здоров’я є одним із ключових кроків, який ми повинні забезпечити у змінах, в реформуванні, в покращенні медичної допомоги населення. Тому створення Національної служби здоров’я України, цієї нової інституції з новими механізмами оплати, є досить важливим. Підтримка реформацій відбувалась за участю багатьох міжнародних експертів, які й залишаються з нами. І я сподіваюся, що наступні кроки, зроблені НСЗУ, сприятимуть покращенню надання медичних послуг, зростанню довіри населення та надавачів медичних послуг. Сподіваюся, що ми до кінця року покажемо готовність вторинки працювати в новій системі фінансування”, – сказала Міністр охорони здоров’я України Зоряна Скалецька.

Читайте також: Вся правда про пілот на Полтавщині: відбувся флеш-семінар для експертів

“В Україні триває трансформація системи охорони здоров’я, яка передбачає рух до сучасних цивілізованих стандартів. Ми реформуємо систему за кращими світовими практиками, і у своїй роботі орієнтуємось на досвід сучасних розвинених держав. Основна ціль змін – доступність безпечних і якісних медичних послуг для всіх громадян, підвищення економічної ефективності та запобігання фінансової скрути та зменшення неформальних платежів пацієнтів за медичні послуги та ліки. Ми вже досягли значних успіхів на первинній ланці надання медичної допомоги. Протягом півроку НСЗУ законтрактувала 100% комунальних закладів охорони здоров’я первинної ланки. Кожен може вільно обрати свого сімейного лікаря і НСЗУ заплатить за обслуговування безпосередньо закладу, де пацієнт обрав лікаря. На сьогодні 25% всіх законтрактованих закладів – це приватні заклади та ФОПи, що розширило вибір та посилило конкуренцію. Понад 28 млн пацієнтів, а це майже 70% населення України, обрали свого лікаря. На первинній ланці значно зросли зарплати медичного персоналу. Цих змін команда НСЗУ досягла лише за півтора роки від початку роботи. З огляду на успіх первинної ланки, на те, що 76% пацієнтів, які обрали свого лікаря, задоволені своїм вибором, ми бачимо, що рухаємось у вірному та довгоочікуваному всіма учасниками процесу напрямку. Тому зараз потрібно продовжувати трансформацію і поширювати цивілізовані правила на інші рівні допомоги, як це передбачено законом, не змінюючи курсу та не зупиняючись. Наша мета – впровадження у повному обсязі Програми медичних гарантій 2020 – переліку послуг, які держава не декларативно, а дійсно гарантує пацієнту, тих послуг, вартість яких громадяни вже сплатили через податки. Ці кошти підуть не на утримання ліжок і стін, а на закупівлю послуг для пацієнтів. Ми платимо за результат. На це чекають і лікарі, і пацієнти”, – зазначив голова НСЗУ Олег Петренко.