Ви тут:
Суспільство Україна 

Предстоятель ПЦУ став лауреатом високої церковної нагороди з прав людини

Предстоятель ПЦУ став лауреатом високої церковної нагороди з прав людини

У Нью-Йорку відбулося урочисте зібрання Ордену святого апостола Андрія – Архонтів Вселенського Патріархату в Америці, під час якого Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Епіфанія відзначено «Нагородою Афінагора з прав людини» («Athenagoras Human Rights Award») за 2019 р.

Ця нагорода була заснована у 1986 році Національною радою Ордена святого апостола Андрія – Архонтів Вселенського Патріархату в Америці, її лауреати визначаються щорічно Комітетом з числа духовенства і мирян. Відзнака вручається особі або організації, яка «своїми діями, намірами і самовідданістю послідовно демонструє турботу про основні права та свободи віросповідання для всіх людей». Лауреатами цієї високої нагороди в різні роки були 39-й Президент США Джиммі Картер, 41-й президент США Джордж Буш і його дружина Барбара Буш, лауреат Нобелівської премії миру Михайло Горбачов, Матір Тереза з Калькутти та інші.

В 2019 році нагородою відзначено Предстоятеля Православної Церкви України Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

«Ми вітаємо Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія з «2019 Athenagoras Human Rights» – нашою найвищою відзнакою. Вручаючи цю нагороду, ми не тільки вшановуємо Його Блаженство, але разом із ним вшановуємо й 45 мільйонів людей побожного українського народу, їхню боротьбу за незалежність, самовизначення та їхнє найважливіше цьогорічне досягнення – Томос про автокефалію Православної Церкви України», – привітав Предстоятеля ПЦУ Національний командор Ордену Святого апостола Андрія – Архонтів Вселенського Патріархату в Америці доктор Ентоні Лімберакіс.

Вселенський Патріарх Варфоломій передав слова вітання очільнику Православної Церкви України Митрополиту Епіфанію за допомогою відеозвернення, яке транслювали під час урочистої церемонії нагородження, де зазначив:

«Ми переконані, що свобода і незалежність України є канонічним та легітимним наслідком прагнень її віруючих та громадян, які мають усі права на Церкву, яка відповідає їхньому духовному й культурному корінню. Дійсно, говорити про права людини є найбільш доречним саме у цьому конкретному випадку, тому Вселенський Патріархат відчував, що це була для нас і моральна відповідальність в тому числі – надання автокефалії благословенній та історичній Церкві України».