Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Представники ВООЗ в Україні високо оцінили роботу Полтавського обласного Центру громадського здоров’я

Представники ВООЗ в Україні високо оцінили роботу Полтавського обласного Центру громадського здоров’я

Днями Полтавський обласний центр громадського здоров’я відвідали радник ВООЗ із фінансування охорони здоров’я Олександр Кацага, фахівець із надання послуг охорони здоров’я Бюро ВООЗ Анастасія Брильова, фахівець із питань фінансування системи охорони здоров’я Бюро Ольга Демешко, координатор ВООЗ у Луганській області Олег Михальов.

Гості відвідали родзинку закладу – музей історії медицини. Експозиція містить унікальні речі – медичні інструменти, підручники, довідники з хірургії, фармакології, акушерства та гінекології початку минулого століття і навіть середини позаминулого та портрети корифеїв різних історичних епох.

Делегація оглянула робочі кабінети, познайомилася з колективом та основними напрямками його роботи. Заклад наразі реорганізовується в обласний Центр громадського здоров’я.

У конференц-залі закладу делегації ВООЗ було презентовано проведену підготовчу роботу зі створення регіонального центру громадського здоров’я. Презентовано послідовні кроки з формування змін, бази даних закладів-партнерів – державних, неурядових організацій та лікувально-профілактичних закладів області.

Гості дізналися як готувалися та укладалися меморандуми про співпрацю, організовувалась інформаційно-комунікаційна робота. Ярно Хабіхта особливо зацікавили соціологічні дослідження, що проводилися спільно з громадською організацією «Інститут аналітики та адвокації».

Дослідження визначали рівень обізнаності керівників органів влади та місцевого самоврядування, лікувально-профілактичних закладів у сфері громадського здоров’я. Проводилося експертне опитування (у форматі напівструктурованих інтерв’ю) та фокус-групове обговорення. Це дозволило виявити основні проблеми та шляхи їх вирішення. Також було встановлено успішні практики, що впроваджуються у сфері громадського здоров’я.

У ході спілкування обговорили потребу в конкретній технічній допомозі фахівців ВООЗ. Зокрема, визначено потребу навчання з методики проведення каскадного методу для аналізу показників стану здоров’я населення та НІЗ.

На слайдах гості побачили будні закладу: тренінги, науково-практичні семінари, інші заходи для різних груп фахівців. До них залучалися сімейні лікарі, громадськість, керівники об’єднаних територіальних громад. Адже саме місцева влада знає найкраще проблеми своїх територій.

Для дітей та молоді проводилися квести, творчі майстерні, флеш-моби. Для журналістів – щоп’ятничні брифінги у Департаменті охорони здоров’я та прес-тури до закладів охорони здоров’я. Понад 15 років передплатники – і фахівці первинної ланки, і пацієнти – читають «Медичну газету Полтавщини».

“Ви виконуєте дуже потрібну роботу, – сказав Глава Бюро ВООЗ в Україні, доктор Ярно Хабіхт після перегляду презентації та спілкування. – Важливо, що до усіх цих комплексних заходів залучаються сімейні лікарі, громадськість, особи, які приймають рішення”.

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак зазначив, що дуже важливо формувати у дітей з раннього віку “здорові “звички та на значній відстані від навчальних та виховних закладів розміщувати точки продажу шкідливої їжі, тютюну, алкоголю. Пропозиції контролювати це надсилаються керівникам постійно. У кількох районах, зважаючи на думку громадськості, місцева влада вже прийняла рішення про заборону нічної торгівлі спиртним. Таке рішення цієї осені прийняла і міська рада Полтави.

Також делегація відвідала обласну клінічну лікарню імені Скліфосовського, обласний клінічний онкологічний диспансер, Центр ПМСД № 2 м. Полтави, Решетилівську центральну районну лікарню. Фахівці ВООЗ зустрілися з керівниками лікувальних закладів області.