Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Представники самоврядування Полтавщини переймали кращий польській досвід

Представники самоврядування Полтавщини переймали кращий польській досвід

За сприяння Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування 16 керівників ОТГ та районних рад Полтавщини днями відвідали Польщу. Вони побували у трьох містах Куявсько-Поморського воєводства – Бидгощі, Яніковому та Пакосці. Це вже другий візит представників самоврядування Полтавщини до регіону.

“Нам вдалося налагодити тісні і дружні стосунки із представниками воєводства. Досвід польських колег, які свого часу успішно втілили в життя реформу децентралізації, стане в нагоді полтавським керівниками органів самоврядування, які зараз також успішно торують цей шлях. Тому ми щиро вдячні нашим польським колегам, які запросили нас для обміном досвідом і запропонували справді насичену і змістовну програму, завдяки якій ми побачили — чим та як живуть невеликі міста Польщі. Яким чином тут вибудувана система створення якісних і комфортних умов для життя людей – підтримки ключових галузей та розвитку інфраструктури”, – відзначає виконавчий директор Полтавської обласної асоціації органів місцевого самоврядування Володимир Микійчук.

Представники самоврядування Полтавщини ознайомилися із роботою комунальних служб польських міст. Одне із найяскравіших вражень — злагоджена та ефективна робота місцевих добровільних пожежних охорон, які оперативно допомагають ліквідовувати пожежі в невеличких містечках та селах. Ці служби мають технічні оснащення не гірше, ніж державна протипожежна охорона, але при цьому формуються за рахунок добровольців — колишніх пожежників, поліцейських, інших відважних чоловіків, які готові захищати майно і життя земляків від пожеж.

“Ми також побували в освітніх, культурних та спортивних закладах — оцінили, яку підтримку ці установи мають в Польщі. Побачене дає привід для оптимізму — впроваджуючи реформу децентралізації, Україна йде правильним шляхом. Тому дуже важливо продовжити ці напрацювання,”- наголошує Володимир Микійчук.
За його словами, наслідком візиту також стало укладення двостороннього Меморандуму, між представниками самоврядування Полтавщини та Куявсько-Поморського воєводства. Зокрема, згідно з цим документом, планується організувати стажування студентів Полтавщини в Університеті технологічних і природничих наук імені Яна і Енджея Снядецкіх у Бидгощі.
Також Меморандум передбачає залучення фінансових інвестицій для впровадження грантових проектів, обмін спеціалістами та громадськими експертами, організацію візитів, зустрічей, спільних семінарів, круглих столів. Зокрема, у наступному місяці з візитом у відповідь Полтавщину має відвідати делегація з Польщі.
Система Orphus