Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Порядок отримання технічних засобів реабілітації особами з інвалідністю, – роз’яснення Департаменту соцзахисту

Порядок отримання технічних засобів реабілітації особами з інвалідністю, – роз’яснення Департаменту соцзахисту

Забезпечення осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших категорій громадян технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 05 квітня 2018 року №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів».

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації здійснюється безкоштовно відповідно до медичних показань, повідомляють у Департаменті соцзахисту населення Полтавської ОДА.

До технічних та інших засобів реабілітації належать:

  • протезно-ортопедичні вироби, зокрема ортопедичне взуття;
  • спеціальні засоби для самообслуговування та догляду;
  • засоби для пересування;
  • допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення і підйому;
  • меблі й оснащення;
  • спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією.

Для взяття на облік й отримання направлення на виготовлення технічних засобів реабілітації особи з інвалідністю, законні представники дітей з інвалідністю звертаються до управління соціального захисту населення за місцем реєстрації чи фактичного проживання.

Особи похилого віку забезпечуються протезами верхніх і нижніх кінцівок, спеціальними засобами для самообслуговування та догляду, які є обов’язковими для застосування у разі забезпечення такими протезами.

Підставою для взяття на облік на забезпечення технічними засобами реабілітації є:

  • для осіб з інвалідністю – індивідуальна програма реабілітації, яка визначається медико-соціальними експертними комісіями (МСЕК) (для осіб з інвалідністю, група яких установлена до 1 січня 2007 р. як безстрокова або строк дії якої не закінчився, медичні показання можуть також визначатися відповідно до висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК));
  • для дітей з інвалідністю, осіб похилого віку, дітей із порушеннями опорно-рухового апарату – висновок ЛКК лікувально-профілактичних закладів;
  • для постраждалих внаслідок антитерористичної операції, яким не встановлено інвалідність, – рішення військово-лікарської комісії (ВЛК) чи висновок ЛКК.

Для забезпечення кріслами колісними з електроприводом до управління соціального захисту населення подається медичний висновок облМСЕК.

Важливо зазначити, що підбір засобів реабілітації проводиться індивідуально для кожної особи з інвалідністю за допомогою електронного каталогу. Каталог дозволяє з урахуванням потреб особи, її параметрів та ступеня обмеження обрати перелік засобів, які максимально будуть відповідати її потребам. Ознайомитися з каталогом можна в управлінні соціального захисту населення.

Крім того, у разі доступу до мережі Інтернет, аналогічний каталог розміщено за посиланням http://wheelchairs.protez.eu/Wheelchairs/, з яким можна ознайомитися самостійно.

Система Orphus