Ви тут:
Суспільство 

Помер один з найвидатніших барабанщиків і засновник групи Cream Джинджер Бейкер

Помер один з найвидатніших барабанщиків і засновник групи Cream Джинджер Бейкер

У Лондоні в віці 80 років помер колишній барабанщик і один із засновників британської рок-групи Cream Джинджер Бейкер. Про це повідомляє 112.ua.

Офіційні причини смерті не уточнюються, але відомо, що до кінця життя Бейкер страждав від хронічної обструктивної хвороби легень і дегенеративного остеоартрозу.

Джинджер Бейкер (Пітер Едвард Бейкер) народився в Лондоні в 1939 році. Він вчився грати на трубі, але в 15 років сів за ударну установку і з того часу захопився барабанами. Кар’єру Бейкер почав з джаз-груп, але в 1966 році разом з Еріком Клептоном і Джеком Брюсом заснував рок-групу Cream. Три композиції групи Cream входять у список 500 найкращих пісень за версією журналу Rolling Stone – Sunshine of Your Love (65-е місце), White Room (367-е) і кавер-версія блюзу Роберта Джонсона Crossroads (409).

Після розпаду Cream в 1968 році Бейкер грав у колективах Blind Faith (разом з Клептоном), Ginger Baker’s Air Force, Baker Gurvitz Army.

“Бейкера вважають першопрохідцем ударних в джаз-фьюжні та етнічній музиці. Також він є першим рок-музикантом, який грав на двох басових барабанах замість традиційного одного. У 2016 році журнал Rolling Stone поставив його на третє місце в списку 100 найвидатніших музикантів всіх часів”, – йдеться у повідомленні.