Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщину відвідав очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній

Полтавщину відвідав очільник ПЦУ Митрополит Епіфаній

Полтавщину відвідав Митрополит Київський і всієї України Епіфаній. Свій перший візит у статусі предстоятеля Православної Церкви України він розпочав у Решетилівці.

Разом із Архієпископом Полтавським і Кременчуцьким Федором, керуючим Харківсько-Полтавською єпархією ПЦУ Архієпископом Афанасієм та духовенством він помолився у каплиці на честь ікони Пресвятої Богородиці «Одигітрія».

Потім Блаженніший відвідав Решетилівський краєзнавчий музей, Решетилівський музей ткацтва і вишивки, Всеукраїнський центр вишивки та килимарства, де гостям продемонстрували унікальні зразки виробів та ознайомили з процесом їх виготовлення, Решетилівську майстерню художніх промислів «Соломія».

 

Коментуючи динаміку переходів нових парафій до ПЦУ, Митрополит Епіфаній зазначив, що все відбувається своєчасно і поступово.

“Є добрі прецеденти, коли громади добровільно приєднуються і стають частиною нашої Церкви. Цей процес тривалий, і ми не хочемо його пришвидшувати штучно”, – зазначив він. – Також маємо надію, що, можливо, в цьому місяці буде визнання ПЦУ однією з Православних Церков – Еладською Православною Церквою, а потім поступово, з Божою допомогою, й інші Церкви будуть де-юре долучатися до визнання нашого автокефального статусу”.

 

У Полтаві Митрополит Епіфаній побував біля будинку-музею Патріарха Мстислава, поклав квіти до могили І. Котляревського та пам’ятника гетьману Мазепі.

Предстоятеля ПЦУ урочисто зустріли в Свято-Успенському кафедральному соборі, де за участі Голови Синодального управління військового духовенства, митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, єпископа Харківського і Богодухівського Митрофана  та духовенства єпархії відслужили молебень.

Також Предстоятель ПЦУ  Митрополит Епіфаній узяв участь в урочистій Академії, присвяченій ювілею Архієпископа Афанасія (в миру – письменника Володимира Шкурупія), що відбулася в Полтавському краєзнавчому музеї. 

поширити новину: