Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавщина долучилася до пілотного проєкту електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини

Полтавщина долучилася до пілотного проєкту електронного реєстру лісорубних квитків на заготівлю деревини

У реєстрі вже оприлюднено інформацію про 27 тис. виданих дозвільних квитків на заготівлю деревини, а онлайн-карта рубок працює вже у трьох областях.

Як повідомляє Урядовий портал, розроблено онлайн-карту рубок, яка також працює в пілотному режимі і поширюється на три області: Чернігівську, Полтавську, Рівненську.

«Систему графічного відображення рубок на карті України на сьогодні ми відпрацьовуємо на трьох пілотних областях. Місяць, як ми почали завантажувати карти. Наразі вирішуємо низку технічних питань. До кінця року плануємо поширити проєкт на всю Україну для лісогосподарських підприємств, що входять до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів», – зауважив генеральний директор державного підприємства «Лісогосподарський інноваційно-аналітичний центр» (ЛІАЦ) Держлісагентства Віктор Мельниченко.

За словами фахівців, кожна людина може зайти з комп’ютера чи телефону на сайт LK.UKRFOREST.COM та ознайомитися з переліком лісорубних квитків на заготівлю деревини або перевірити на карті законність здійснення рубок.

Реєстр містить низку опцій, зокрема, можна обрати необхідну область, лісгосп, лісництво, квартал та виділ, систему і тип рубок, їхній статус та період проведення.

У планах – запуск реєстру лісових квитків на промисловий збір ягід, грибів, меду, лікувальних трав, який перебуває на фінальній стадії розробки.

Після розгляду й ухвалення Верховною Радою України низки законодавчих ініціатив, буде можливість поширити систему електронного обліку деревини, реєстр лісорубних і лісових квитків, онлайн-карту рубок на всіх постійних лісокористувачів, які також здійснюють заготівлю деревини, незалежно від підпорядкування. Тобто охопити всю Україну.

Система Orphus