Ви тут:
Культура Полтавщина Суспільство 

Полтавський колекціонер представив виставку робіт відомого ілюстратора

Полтавський колекціонер представив виставку робіт відомого ілюстратора

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Короленка відкрилася виставка робіт київського художника-графіка Георгія Малакова.

На ній представлені ліногравюри, акварелі, екслібриси, книжкові ілюстрації митця, повідомили в Управлінні культури виконкому Полтавської міськради.

Георгій Малаков – один з провідних майстрів української станкової та книжної графіки 1960-70-х років. Створив біля 80-и екслібрисів, проілюстрував сотні книг, тож подібна виставка могла б зробити честь будь-якому музеєві України. Відвідувачі змогли пересвідчитися у тому, що митець працював однаково успішно в різних техніках, а всім його творам властива життєрадісність, тонка іронія, гумор. А ще всіх вразила точність переданих деталей, це стосується як побутових дрібниць, так і архітектурних споруд, зображених талановитим майстром.

Життя Георгія було недовгим (він прожив лише 51 рік (1928-1979), але надзвичайно яскравим і плідним. Відвідувачі виставки дізналися про дружбу Малакова із Катериною Росандич-Кричевською, яким випало на долю пережити окупацію Києва. Можливістю побачити роботи майстра завдячуємо полтавському колекціонеру Олексію Петренку, який має їх у своєму зібранні.

 

Також гості заходу насолодилися музичними номерами у виконанні артистів Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя та традиційним чаюванням на веранді.