Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавський досвід в оздоровленні та відпочинку дітей поширюється в інші регіони України, – представник Мінсоцполітики

Полтавський досвід в оздоровленні та відпочинку дітей поширюється в інші регіони України, – представник Мінсоцполітики

З 8 по 10 жовтня на Полтавщині у Дитячому оздоровчому центрі санаторного типу «Миргородський», що знаходиться у селі Олефірівка Миргородського району, проходить міжрегіональний форум «Від серця України до серця дитини».

Учасниками форуму є команди позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку Полтавської області, представники закладів оздоровлення та відпочинку не лише Полтавщини, а й інших областей, зокрема Київської, Вінницької, Тернопільської, Рівненської, Одеської. На підсумкове засідання обласного Штабу з організації оздоровлення та відпочинку приїхали керівники дитячих закладів, представники ОДА, РДА, виконкомів, ОТГ.

При обговоренні теми відпочинку та оздоровлення дітей фокус уваги спрямували на механізм відшкодування вартості путівки, який працює на Полтавщині з 2016 року. Нагадаємо, це відбувається за схемою 30/70 — де 30% від вартості путівки сплачують батьки, а 70% — з бюджету.

«За рахунок такого механізму нам вдалось підвищити на 46,5% спроможність сімей віддати своїх дітей у літні табори, зменшити на 23,5% фінансове навантаження на власників дитячих закладів оздоровлення та відпочинку області різних типів та форм власності, що дало їм можливість спрямувати кошти на покращення матеріально-технічної бази дитячих закладів. Збільшити на 90% наповнюваність дитячих закладів, які в свою чергу підвищили якість послуг оздоровлення та відпочинку», — зазначив начальник Управління у справах сім’ї молоді та спорту Полтавської ОДА Олександр Буцький.

«Відповідно до затвердженого порядку по відшкодуванню, в області розподілено субвенцію з обласного бюджету у розмірі 16 млн грн. Укладено угоди та включено до переліку 27 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, які працюють по відшкодуванню. Механізмом здешевлення вартості путівки цього року в частині батьківської оплати скористались 9 350 дітей. І це на 200 сімей більше, ніж минулого року», — розповіла заступник начальника Управління у справах сім’ї молоді та спорту Полтавської ОДА Наталія Шкоденко.

У 2019 році оздоровили 86% дітей-сиріт та дітей, позбавлені батьківського піклування, 43% дітей з інвалідністю, 52% дітей з багатодітних та малозабезпечених сімей, 85% дітей військових та правоохоронців, які загинули під час виконання службових обовязків, учасників АТО.

Начальник відділу оздоровлення та відпочинку дітей Департаменту захисту прав дітей та усиновлення Міністерства соціальної політики України Ірина Зоря закцентувала увагу на поширенні практики відшкодування вартості путівки, що ініційовано на Полтавщині, на всю територію України. Зокрема, за її словами, окремі регіони вже намагаються працювати за таким механізмом.

«Без перебільшення можна сказати, що Полтавська область за результатами проведення оздоровчої кампанії вже не перший рік знаходиться попереду всіх. В області не байдужий підхід до проблем оздоровлення. Але, на жаль, ця галузь сьогодні потерпає глибоку кризу. За останні 6 років в Україні ми втратили близько 300 дитячих стаціонарних оздоровчих закладів. За минулий рік у нас мінус 50 таборів. Мова йде про те, що, на жаль, держава сьогодні не фінансує цю галузь. В жодному законодавчому акті не передбачені інвестиції в дитячі оздоровчі заклади, які знаходяться переважно в приватній формі власності. Звичайно, і ви маєте безліч проблем. Проте у будь-якому випадку Полтавська область виступає ініціатором якихось інноваційних підходів. Сьогодні полтавський досвід по дофінансуванню путівок намагаються освоювати регіони України. Дуже сподіваємося на те, що ваш досвід, інновації, принципові відносини до процесу організації оздоровлення та відпочинку дітей будуть тиражуватися в Україні».

Паралельно із засіданням обласного Штабу на Міжрегіональний форум приїхали вожаті полтавських таборів. З ними в ігровій формі займався доцент кафедри естетичного виховання технологій дошкільної освіти НПУ імені Г. Сковороди Микола Шуть.