Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавка відсвяткувала 100-річний ювілей

Полтавка відсвяткувала 100-річний ювілей

27 жовтня виповнилося сто років мешканці Київського району Полтави Клавдії Костянтинівні Петровій.

У День народження іменинницю відвідав голова Київської районної ради Сергій Синягівський. Він тепло поспілкувався з Клавдією Костянтинівною, привітав її та висловив сподівання на наступну зустріч через рік, а також вручив їй квіти та гостинці від виконавчого комітету, повідомляє пресслужба Київської райради.

Клавдія Костянтинівна народилася в селі Васькове на Вологодщині 27 жовтня 1918 року в сільській родині. Закінчила 3 класи сільської школи. В сім’ї було четверо дітей. У 1933 році померли батьки, і вони з молодшою сестрою осиротіли.

Клавдія Костянтинівна вчилася у вечірній школі № 3 при Полтавській хлопко-прядильній фабриці, де і працювала, а потім – у технікумі текстильної легкої промисловості. До війни закінчила 3 курси.

Гарний слух відкрив їй шлях до спеціальності радисту 2-го класу. Військову службу проходила в радіороті в складі 30-го окремого Криворізького полку 3-го Українського фронту.

Клавдія Костянтинівна брала участь у Сталінградській битві, битві на Курській дузі, в боях за звільнення Південної України, Румунії, Болгарії, Югославії, Угорщині, Австрії, у форсуванні Дніпра та Дунаю.

За активну участь у бойових операціях нагороджена 2-ма орденами Вітчизняної війни «За мужність».

За участь у звільненні Кривого Рогу нагороджена медаллю «За бойові заслуги», також нагороджена медаллю «За взяття Відню», «За оборону Сталінграду», медаллю Жукова і іншими.

Мирне життя Клавдії Костянтинівни було насичене. Вона завжди займала активну життєву позицію. Тричі була депутатом районної та Полтавської міської ради.

Система Orphus