Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавець під час риболовлі знайшов давнє намисто

Полтавець під час риболовлі знайшов давнє намисто

На початку осені колекційне зібрання Полтавського краєзнавчого музею імені Василя Кричевського поповнилося незвичним експонатом – разком жіночого намиста XVIII ст.

Його передав до музею мешканець м. Полтави Дмитро Криловський, який у серпні цього року під час риболовлі випадково побачив сині намистини, що лежали на піщаному річковому дні Коломака на глибині 0,2-0,3 м від поверхні води. Знахідка була виявлена в Полтавському районі між селами Ліском та Макухівкою.

Намисто виготовлене з синього прозорого скла, має матову поверхню. Попри тривале перебування у воді та механічні пошкодження, воно все ще зберігає свою привабливість. Яким чином намисто опинилося на дні річки, можна лише припускати. Чи то загубилося під час купання дівчат, чи випадково розірвалося, а чи, можливо, хтось навмисне викинув його у воду? Треба відзначити, що традиція носіння намиста на українських землях дуже давня і сягає своїм корінням глибини віків. У XVII-XVIII ст. воно було найбільш поширеною жіночою нагрудною прикрасою, а найдавніші знайдені намиста відносяться ще до кам’яної доби.

У музейній колекції представлені намиста різних історичних епох – від доби мезоліту, скіфського та слов’янського часу, до коралів ХІХ ст. Невдовзі серед них буде і нова знахідка, що поповнить музейну експозицію.

Система Orphus