Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

ПОКП «Аеропорт Полтава» та ГС «Фонд Інноваційних Проектів» підписали Меморандум про спільну діяльність

ПОКП «Аеропорт Полтава» та ГС «Фонд Інноваційних Проектів» підписали Меморандум про спільну діяльність

Сьогодні, 11 жовтня, у приміщення ПОКП «Аеропорт Полтава» відбулося підписання Меморандуму про спільну діяльність між ГС «Фонд Інноваційних Проектів» та Полтавським обласним комунальним підприємством «Аеропорт Полтава».

Предметом Меморандуму є об’єднання зусиль сторін, з метою всебічного розвитку та розбудови ПОКП «Аеропорт Полтава», здійснення його переобладнання та розвитку інфраструктури, залучення інвестицій та операторів пасажирських та транспортних авіаперевезень.

Документ підписали голова правління ГС «Фонд Інноваційних Проектів» Сергій Дем’янов та директор аеропорту «Полтава» Володимир Окара.

Як наголосив голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, підписання Меморандуму – це шлях до взаємодії з інвесторами щодо побудови на базі Полтавського аеропорту вантажного терміналу або вантажного хабу.

– Нам важливо залучити інвесторів, які будуть інвестувати не тільки в пасажирські перевезення, а й у вантажоперевезення. Цей вантажний хаб може стати єдиним в Україні. Такою собі унікальною локацією, де буде відбуватися переправлення вантажів із-за кордону і, можливо, це ще буде й ремонтна база. Усе, що стосується вкладення коштів у Полтавський аеропорт нас цікавить і ми будемо й надалі розвивати цей напрям, – сказав Олександр Біленький.

У концепції розвитку аеропорту, що була затверджена ще у 2015 році, передбачається, що аеропорт «Полтава» і шляхи його розвитку – це не є тільки пасажирські термінали і пасажироперевезення, а й обслуговування вантажів. Тому на сьогодні керівництвом аеропорту, Полтавською обласною державною адмінстрацією, обласною радою відпрацьовуються будь-які можливості для того, аби реалізувати діяльність аеропорту саме в частині вантажних перевезень.

– Сьогодні відбулася знакова зустріч. Ми отримали підтвердження, що аеропорт «Полтава», його логістичне розташування є цікавим для іноземних компаній та інвесторів. Відбулося підписання Меморандуму – документу, що засвідчує про певні наміри і дає нам можливість рухатися далі у частині розвитку вантажних перевезень. Це перший етап перемовин, фіксація домовленостей, далі, я думаю, будуть детальні обговорення щодо реалізації цього проекту із менеджментом компанії, яка була підписантом, – розповів начальник Управління інфраструктури Полтавської ОДА Сергій Марчишинець.

Він наголосив, що наразі в облдержадміністрації докладають максимум зусиль, аби залучити найбільшу кількість компаній і пожвавити різні напрямки господарювання летовища, включаючи і вантажні перевезення.

– Взагалі в авіації є розуміння, що певна кількість пасажиропотоку заміщується по рентабільності відповідним вантажем. Є статистичні дані, що 1000 пасажирів дорівнює одній тонні вантажу. Тому, якщо говорити з позиції цим речей, то я думаю, що перевезення вантажу може стати сьогодні цікавою ідеєю і тим шляхом розвитку аеропорту, яким можна рухатися, – сказав Сергій Марчишинець.

Також він додав, що зміни до Закону про концесію дадуть можливість відкрито і з більшою цікавістю для інвесторів працювати на території України. 

 

 

 

Система Orphus