Ви тут:
Суспільство Україна 

“Ощадбанк” випустить срібну монету до світової прем’єри фільму “Захар Беркут”

У співробітництві з FILM.UA Ощадбанк замовив карбування срібної монети «Захар Беркут» до світової прем’єри фільму – понад 50 країн 10 жовтня 2019 року розпочинають показ історичного екшену-екранізації однієї з найважливіших повістей української літератури. 

Про це повідомляє пресслужба Ощадбанку”.

У світовій традиції випуск монет, приурочених до прем’єр фільмів, викликають значний інтерес серед шанувальників кіномистецтва. Срібна монета «Захар Беркут» – перший в історії випуск монети до прем’єри українського фільму.

Дизайн монети розробили майстри Монетного двору Польщі на основі матеріалів, наданих власником авторських прав на фільм «Захар Беркут».

На реверсі монети викарбувано сцену з фільму, де герой у бойовому спорядженні оглядає величні карпатські гори. Завдяки застосуванню сучасної технології лазерного матування, дизайн монети виглядає багатовимірним і атмосферним. В нижній частині монети – дата світової прем’єри фільму «10.10.2019». Верхню третину реверса займає надпис «Захар Беркут», виконаний тим же шрифтом, що застосовується у фільмі та у всіх матеріалах про нього.

На аверсі монети більшість зображень і надписів мають дзеркальну поверхню. По центру монети розташоване стилізоване зображення вільного птаха беркута в оточенні силуетів монгольських воїнів. У верхній частині аверса вздовж канта розташовано надпис «Республіка Камерун» французькою (емітент монети), нижче – рік випуску «2019». Нижню частину аверса займає надпис «500 франків КФА» французькою (номінал монети).

Срібну монету «Захар Беркут» викарбував Монетний двір Польщі, який має славетну понад 250-річну історію. Варшавський монетний двір бере свій початок у 1766 році, коли король Станіслав Август Понятовський запровадив грошову реформу в Польщі.

Весь наклад монети «Захар Беркут» надійде у продаж виключно в Україні.