Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Не стало Олексія Леонова: перший космонавт, що вийшов у відкритий космос, навчався у Кременчуці

Не стало Олексія Леонова: перший космонавт, що вийшов у відкритий космос, навчався у Кременчуці

11 жовтня перестало битися серце легендарного космонавта Олексія Леонова. Він став першою людиною в історії людства, яка вийшла у відкритий космос.

У 21 рік Леонов закінчив Військову авіаційну школу початкового навчання льотчиків в українському місті Кременчук, пише 24 канал. Ще через 2 роки, у 1957 році закінчив Чугуївське військове авіаційне училище льотчиків (нині він має назву Харківський національний університет Повітряних сил ім. Івана Кожедуба). Як повідомляє “Вікіпедія”, у 1967 році Олексій Леонов став Почесними громадянином Кременчука.

Кар’єра космонавта

7 березня 1960 року його зарахували слухачем-космонавтом до загону космонавтів Центру підготовки космонавтів ВПС. Після цього Леонова відібрали до числа 20 льотчиків для польотів в космос.

Загалом Олексій Леонов виконав два польоти у космос. У цих двох польотах він сумарно провів 7 діб 33 хвилини.

Вихід у відкритий космос

Перший в історії людства вихід у відкритий космос відбувся 18-19 березня 1965 року. Це відбулось під час польоту на кораблі “Восход-2”.

Попередньо тримісний корабель “Восход” переобладнали у двомісний, аби звільнити місце для надягання скафандра і входу в шлюзову камеру.

Після того, як корабель здійснював перший обліт навколо Землі, надули шлюзову камеру. Під час другого витка Олексій Леонов вийшов у відкритий космос. Він 5 разів віддалявся від корабля на відстань до 5,35 метра.

Не обійшлося без непередбачуваних ситуацій. Так, через різкий перепад тиску скафандр роздувся до таких розмірів, що Олексію важко було повернутись у шлюзову камеру. Космонавтові довелось на власний страх і ризик знизити тиск у скафандрі до критичного. У шлюзову камеру він заходив головою вперед.

Загалом він провів за межами корабля 12 хвилин та 9 секунду. 18 березня Олексій Леонов вдруге вийшов у відкритий космос.

Ще один політ к космос відбувся 15-21 липня 1975 року. Тоді Леонов був командиром екіпажу і брав участь в першій стикуванні космічних кораблів “Союз-19” (СРСР) та Apollo 18 (США).