Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Назвали переможців Бюджету участі Полтавської області

Назвали переможців Бюджету участі Полтавської області

Сьогодні на засіданні робочої групи з реалізації обласної програми «Бюджет участі Полтавської області на 2017 – 2020 роки» підбили підсумки цьогорічного проєкту та озвучили переможців. Зокрема, цього разу ними стали 71 проєкт з 205 поданих. Абсолютним лідером у бюджеті участі Полтавської області є Гадяцький район.

“Ми підводимо риску під черговим Бюджетом участі Полтавської області за 2019 рік. Наш Бюджет участі у рамках області перший і поки залишається єдиним такого рівня в Україні, який реалізується в рамках не одного міста, а цілого регіону. Ми вже набралися досвіду і готові ним ділитися. Дуже приємно, що фахівці, які працювали над розробкою Українського бюджету участі, певні моменти запозичили з нашого обласного бюджету”, – сказав розпочинаючи засідання голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Загалом було подано 205 проєктів. До голосування допустили 200. Переможцями став 71 проєкт з 17 районів Полтавської області.

“Як і в попередні роки, у нас позитивно вирізняється Гадяч. Від них було подано 36 проєктів. Серед них – 12 переможців. Це найвищий показник по області”, – відзначила заступник начальника відділу інвестиційної діяльності та проектного менеджменту виконавчого апарату обласної ради, член робочої групи Олеся Дроботенко.

Серед проблем вона відзначила однотипність проєктів (майданчики, облаштування територій…); збої у системі голосування (особливо в перший та останні дні); відсутність коштів на співфінансування у місцевих радах; в очікуванні територіальної реформи окремі громади поки не спішать з реалізацією проєктів.

Серед позитиву — цьогоріч найбільше осіб взяли участь в онлайн-голосуванні. Зокрема, це 13 тис. 232 особи.

“Добре, що у нас поступово збільшується вага електронного голосу. Наразі паперовий голос ми зменшили до 0,5. Вважаю, що нам взагалі скасувати паперове голосування і перейти виключно на персональне в електронному вигляді. Таким чином будь-яка маніпуляція буде неможлива”, – сказав Олександр Біленький.

Таку пропозицію одноголосно підтримали всі члени комісії.

“Цьогоріч була застосована інновація — голосування з терміналів ПриватБанку, які, на жаль, працювали переважно у містах. Райони ж (Гадяцький, Кременчуцький, Котелевський, Карлівський) скаржилися, що не було активовано відповідне меню”, – зауважила начальник відділу інвестиційної діяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату обласної ради, член робочої групи Ірина Березова.

Цікаво, що серед проєктів є автори, які вже втретє перемагають на Бюджеті участі Полтавської області. Разом з цим є сільські ради, які цього року вперше спробували свої сили і здобули підтримку.

Нагадаємо, на реалізацію Бюджету участі Полтавської області у 2019 році з обласного бюджету передбачили 6 млн грн. Фінансування проєктів-переможців відбувається за принципом 50\50 (половину вартості проєкту покриває обласний бюджет, а другу половину — місцевий).

Система Orphus