Ви тут:
Економіка Суспільство Україна 

Нацбанк поповнив резерви на $90 млн

Нацбанк поповнив резерви на $90 млн

Протягом 21-25 жовтня Національний банк України викупив з міжбанківського валютного ринку 90 мільйонів доларів. Таким чином, НБУ відновив викуп валюти, адже попереднього тижня обсяги купівлі та продажу валюти були однаковими. Про це повідомляє Hromadske.ua.

Обсяги купівлі валюти з міжбанківського ринку зросли у 3 рази. Водночас, обсяги чистої купівлі (купівля мінус продаж) на 90 мільйонів доларів. Продаж валюти з міжнародних резервів для злагодження коливань курсу не відбувався.

Загалом від початку 2019 року Нацбанк викупив з ринку 4,45 мільярда доларів, а продав з резервів 479,23 мільйона доларів. За допомогою інтервенцій на валютному ринку міжнародні золотовалютні резерви України поповнили на 3,97 мільярда доларів.

Попереднього тижня Нацбанк продав валюти на міжбанківський ринок стільки ж, скільки й викупив, через що обсяг резервів не змінився.

Водночас у перший тиждень жовтня 2019 року Нацбанк витратив 157,5 мільйона доларів з резервів на стримування курсу долара. Тоді ж в Україні спостерігалася різка девальвація гривні. Курс впав на понад 3% за 2 дні, через що НБУ вперше з липня довелося продавати валюту з резервів.

У Нацбанку послаблення гривні пояснили “психологічним фактором”. Також в НБУ заявили, що коливання курсу валют — закономірний процес.

“Також у регуляторі розповіли, що за вересень українці продали на 89 мільйонів доларів більше валюти, ніж купили. В останній тиждень вересня Нацбанк викупив з ринку майже 350 мільйонів доларів”, – йдеться у повідомленні.

поширити новину: