Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 4 жовтня – День Кіндрата і Гната

За народним календарем в цей день неодмінно треба було працювати: “Не присядеш без діла на Гната та Кіндрата – будеш багатим”, інформує Ukr.Media.

Погода 4 жовтня ставала холодніше, а вранці могли спостерігатися заморозки. З вечора топили стодоли, біля яких збиралися молотники, співали пісні й розмовляли. Прийнято було починати роботу опівночі – для цього розводили багаття. Стодолами називали двоповерхові споруди, які використовувалися для того щоб молоти зерно. Як правило, відокремлювали нижній поверх від верхнього з допомогою гратчастого настилу. Виривали яму в земляній підлозі, щоб розводити там багаття. Жар в результаті проходив через ґрати й підсушував снопи.

У церкві 4 жовтня вшановується пам’ять Кіндрата – одного з 70 апостолів, який проповідував Слово Боже в I столітті на території Афін і носив сан єпископа. Згідно з переказами, багатьох людей він навернув до християнства, і це викликало ненависть з боку язичників. Тому, одного разу вони напали на Кіндрата і збиралися побити його камінням, але Кіндрат залишився живий, хоча й опинився у в’язниці, де помер від голоду. У переказі говориться, що смерть Кіндрата настільки вразила імператора Адріана, що він згодом видав указ, який забороняв судити людину без доказів. Крім цього в церкві відбуваються молебні на честь пресвітера Андрія і єпископа Іпатія.

Народні прикмети на 4 жовтня

Якщо погода 4 жовтня сонячна і тепла, але вітер дме з Північного Сходу або Півночі, то зима буде холодною.

Яка погода на Кіндрата – такою вона буде ще 4 тижні.

Якщо людина народилася 4 жовтня, то її талісманом є цитрин.

Різко 4 жовтня похолодало – скоро прийде зима.

Багато горіхів, але немає грибів – прикмета, що зима буде сніжною і суворою.

Днем холодно, а вночі стає тепліше – скоро буде негода.

поширити новину: