Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 31 жовтня — День святого Луки

Народні прикмети на 31 жовтня — День святого Луки

31 жовтня молилися святому апостолу Луці, вважаючи його наставником всіх живописців. Крім того, йому також молилися і про зцілення від різних недуг.

Про це повідомляє Ukr.media.

В церкви 31 жовтня вшановують пам’ять святого Луки, якого вважають автором чотирьох Євангелій. Також він відомий як один з 70 апостолів і сподвижник апостола Павла. Згідно з переказами, Лука був покликаний на першу проповідь про Царство небесне, яку при своєму земному житті проводив Ісус. Уже значно пізніше Лука супроводжував Павла в подорожах. Сам Лука прийняв мученицьку смерть на території Фів. Написав за життя не тільки 4 Євангелія, а й Діяння святих апостолів. Крім того, згідно з історичними відомостями, саме Лука є першим іконописцем. Його роботою стала ікона Богоматері. Надалі Лука написав ікони Чентоховскої, Володимирської, Кікської, Сумельскої Божої матері. Саме з цієї причини Луку вважали покровителем усіх живописців.

У народі день Луки часто називали луків днем. 31 жовтня намагалися обов’язково з’їсти хоча б трохи цибулі, щоб зберегти здоров’я на весь наступний рік. Також було заведено влаштовувати цибульні базари.

У день Луки вранці вирушали до церкви для того щоб помолитися Луці про благополуччя в родині. За допомогою до святого також зверталися і городники.

Народні прикмети на 31 жовтня

Якщо на вишні 31 жовтня ще залишилися листя, то сніг, що випав, швидше за все, швидко розтане.

Якщо людина народилася 31 жовтня, то її талісманом є аквамарин, а сам іменинник буде володіти художніми здібностями, що допоможе йому стати прекрасним живописцем.

Роги місяця дивляться в північну сторону – прикмета, що погода в найближчі дні буде сухою.

Якщо місяць спрямований на південь, то сльота протримається до початку листопада.

Хмари по небу пливуть з півночі на південь – погода буде ясною, і навпаки.

Блідий і каламутний місяць 31 жовтня – чекай дощу або снігу. Можливі також морози.

Система Orphus