Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 3 жовтня – День Астафія (Євстафія Вітряка)

Зазвичай на Астафія – 3 жовтня було заведено рубати капусту, оскільки вважали, що саме зараз капуста – найсмачніша. Також 3 жовтня відзначали свято мельників, оскільки в цей день практично завжди дув сильний вітер, а млини працювали саме з допомогою цієї стихії.Про це йдеться на сайті Ukr.media.

До речі, у свідомості народу мельник був людиною незвичайною, і багато говорили, що він володіє надприродними здібностями або пов’язаний з нечистою силою. Хоча, з іншого боку, знали, що це людина незамінна. При цьому, говорили, що дуже складно без нечистої сили самостійно будувати млин, молоти зерно. Вірили, що мельник приносить водяному людську жертву, щоб він допомагав йому в подальшому. А для цього мельник штовхав людину у вир або під млинове колесо. Однак, правда це чи ні – невідомо. Про це потім потрібно було щороку нагадувати водяному, наливаючи в воду горілки або кидаючи туди хліб. У народі говорили, що з виру в пекло (як) рукою сягнути, оскільки молебнів на млині ніколи не проводить.

В церкві 3 жовтня вшановується пам’ять святого Євстафія Римського – мученика, який раніше був воєначальником при імператорі Тіте і імператора Траяна. Після того, як під час полювання він побачив образ Ісуса на хресті між рогами оленя, то вирішив прийняти християнство. Після цього хрестилися два сини Євстафія і дружина. Доля випробовувала Євстафія – його худоба померла, слуги загинули, а коли до влади прийшов імператор Адріан, то в країні стало процвітати язичництво. Оскільки Євстафій відмовився приносити жертву богам, за це він був закатований і вбитий.

Народні прикмети на 3 жовтня

Вітер північний 3 жовтня – скоро настануть холоди, а якщо вітер дме з південного боку, то попереду буде багато теплих днів. Західний вітер віщує мокру погоду й опади, а північно-східний – сильні зливи.

Павутина 3 жовтня літає і туман стоїть – осінь буде теплою, а зима настане нескоро

Багато шишок на нижніх гілках ялини – чекай ранніх морозів. Якщо шишок більше вгорі, то, згідно з прикметами, холодним буде кінець зими.

Якщо людина народилася 3 жовтня, то її талісманом є нефрит

поширити новину: