Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 18 жовтня – день Харитини

Народні прикмети на 18 жовтня – день Харитини

Дні з 18 жовтня ставали дуже короткими. Всі роботи в городах і садах були закінчені. Дівчата починали збиратися вечорами разом, приносити прядки й робити пряжу. Про це інформує Ukr.media.

У церкві 18 жовтня вшановують пам’ять святої мучениці Харитини, яка постраждала за віру в місті Понте приблизно в IV столітті. Відомо, що в ранньому дитинстві Харитина залишилася сиротою і була вихована Клавдієм – благочестивою і доброю людиною. Харитина увірувала в Христа, після чого вирішила присвятити служінню йому своє життя. Клавдій же любив дівчину, як рідну дочку, підтримував її релігійні переконання і навіть побудував для неї будинок, оскільки Харитина дуже хотіла жити в самоті, щоб мати сили і час для молитви. Для багатьох віруючих Харитина стала прикладом зразкового християнина, і багато завдяки їй також увірували в Христа. Але одного разу Харитину обмовили язичники, в результаті чого вона постала перед судом. Приниження і моральні тортури не змусили Харитину відмовитися від своїх релігійних переконань, в результаті чого вона була страчена.

18 жовтня селяни зазвичай намагалися завершити всі городні та польові роботи – починали займатися домашніми справами. Починаються вечора, в які дівиці коротають час за прядками. До речі, прядильне мистецтво здавна цінувалося, а тому, ухилятися від роботи не дозволялося.

Народні прикмети на 18 жовтня:

Якщо людина народилася 18 жовтня, то її талісманом є рубін.

Якщо дівчина народилася 18 жовтня, то вона, згідно з прикметами, буде майстерною Мереживниця і ткалею.

Ворони і галки в повітрі в’ються 18 жовтня, а хмари йдуть проти вітру – буде сніг.

Безвітряна погода 18 жовтня обіцяє похолодання в найближчі дні.

Система Orphus