Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 16 жовтня — Діонісія Ареопагіта

Народні прикмети на 16 жовтня — Діонісія Ареопагіта

16 жовтня побоювалися пристріту і читали велика кількість змов від нечистої сили, осінньої лихоманки, псування. Подейкували, що нечисть здатний відлякати запах часнику і цибулі, а тому, згідно з прикметами, зв’язки з ними вішали над дверима і вікнами. Про це інформує Ukr.media.

На дворі 16 жовтня наступала осінь, і говорили, що навіть можливі перші снігопади, дні часто були дощовими й туманними.

Церкви 16 жовтня вшановується пам’ять святого Діонісія Ареопагіта, який жив у I столітті на території Афін. Переказ свідчить, що Діонісій був учнем святого Павла, який згодом висвятив його на посаду єпископа у своєму рідному місті. У 95 році за наказом папи Климента Діонісій був відправлений у Галлію для того щоб проповідувати християнську віру. Однак там приблизно через 1 рік він був схоплений язичниками й убитий. Саме Діонісію історики приписують кілька творів під назвою “Ареопагітики”, які справили істотний вплив на розвиток християнської віри та її філософії.

У народі вірили, що 16 жовтня на білий світ виходять так звані осінні лихоманки, які тиняються по світу і вражають людей. Втім, цим існувало і раціональне пояснення, згідно з яким, нестабільні погоди часто приводили до простудних захворювань. Вірили, що допомагає боротися з лихоманкою осикова кора — її завжди намагалися носити з собою. В хаті ж також зазвичай намагалися на всяк випадок тримати осинове поліно. Якщо зводило ноги, клали їх на це поліно. Якщо 16 жовтня боліла голова, то на поліно лягали й відпочивали деякий час. Використовували цибулю, часник, редьку і сіль, які, як вважалося, відлякують нечисть. 16 жовтня було прийнято вимовляти змови, позбавлятися від пристріту саме в цей день, що буде особливо ефективним.

Народні прикмети на 16 жовтня.

Якщо людина народилася 16 жовтня, то її талісманом є гранат, а сам іменинник володіє здібностями до лікування.

поширити новину: