Ви тут:
Суспільство Цікавинки 

Народні прикмети на 15 жовтня – День Устини і Купріяна

Народні прикмети на 15 жовтня – День Устини і Купріяна

15 жовтня – День Устини і Купріяна. Устину і Купріяна в народі вважали захисниками від бісів, чаклунів і відьом. Про це повідомляє Ukr.media.

Говорили, що це час, в який необхідно позбавлятися від всякої нечисті і мари. Повір’я говорили про те, що, якщо людина 15 жовтня не буде поводитися обережно, то, згідно з прикметами, на нього нападуть злі сили. Вважали, що найбільше страждають від них п’яниці або люди, що нехтують релігійними обов’язками – всі вони вважалися грішниками.

15 жовтня був кінець золотої осені, і починалися справжні холоди разом з листопадом. Всі польові роботи до цього часу вже були закінчені. Стояла пора весіль і гулянь.

У православній церкві 15 жовтня вшановується пам’ять трьох мучеників: Купріна, Феоктиста і Іустини, які жили в IV столітті і загинули за віру в Христа. Відомо, що Купріян жив на території Антіохії і навчався язичницької філософії. У зрілому віці був присвячений в жерці. Подейкували, що він бачив великого князя тьми і знайшов велику силу. У тому ж місті жила Іустина, яка прийняла християнство і намагалася навернути у віру своїх родичів. Там же мешкав і юнак на ім’я Аглаїд, який намагався спокусити Іустину і звернувся до Кіпріану, знаючи про його здібності і сили. Що б не робив Купріян, дівчина залишалася непохитною. Саме після цього і сам Кіпріан повірив в Христа, покаявся і прийняв хрещення. Після цього він сам став проповідувати християнство, і багатьох людей навернув. Сталося навіть так, що всі капища опинилися в занедбаному стані, оскільки нікому було приносити жертви поганським богам.

Що стосується Іустини, то вона після цього стала ігуменею в одному з місцевих монастирів. Під час гонінь, організованих у відношенні християн, Іустина та Кипріан постраждали за свою віру і були страчені. Воїн Феоктист, який був стражником імператора, бачачи страждання мучеників, сам увірував у Христа і оголосив себе християнином, в результаті чого також був страчений.

Народні прикмети на 15 жовтня:

Якщо людина народилася 15 жовтня, то її талісманом є гірський кришталь.

Сильний дощ і вітер 15 жовтня – зима обіцяє бути холодною.

Якщо листопад розпочався 15 жовтня – прикмета, що скоро настануть холоди.