Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 11 жовтня — День Харитона

Народні прикмети на 11 жовтня — День Харитона

В цей день згадують преподобного Харитона. День 11 жовтня вважався не добрим. Про це повідомляє Ukr.media.

Харитон Сповідник жив в кінці 3-III початку 4-IV століття н. е. в Іконії. Одного разу, в часи гонінь християн, він був спійманий. Чоловіка сильно покалічили, а потім кинули у темницю. Харитон вийшов з ув’язнення лише тоді, коли імператором став Тацит.

Проповідник відправився d Святу Землю. Але і там його очікувала невдача. Він був схоплений розбійниками, які і викрали його в печеру. Врятувала Харитона змія, потравивши вином негідників. В результаті розбійники померли, крім самого мученика. Він продовжив перебувати в печері, і згодом відбудував обитель.

Цей день вважали поганим. Люди вірили, що на Харитона виходити за двері хати не можна, тому, що “погані очі могли зурочити”. В хаті прибирати заборонялося, щоб не виносити сміття з хати. Тому селяни, як правило, 11 жовтня, байдикували. Вони мовили: “Харитон — в хаті шкоди”.

Безліч прислів’їв і приказок склалося на цей рахунок: “Бійся карого та чорні очі”; “Око не чистий, не гарний, чорним”; “Недобре око, не дивись на нас”.

Лише наречені таємно приходили до сільської чаклунки. Пригощали її пирогами з медом. Таким чином, вони намагалися її задобрити, щоб та не наводила на них порчу.

Система Orphus