Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Народні прикмети на 10 жовтня – День Саватія Пчільника

Народні прикмети на 10 жовтня – День Саватія Пчільника

10 жовтня – День Саватія Пчільника. Бджолярі намагаються закінчити приготування до зими. Зокрема, прибирають у бджоляник останні вулики. Господині 10 жовтня пекли спеціальне печиво з медом, яке з’їдали всією сім’єю на сніданок. Про це повідомляє сайт Ukr.media.

Говорили, що 10 жовтня небесний покровитель бджіл, Саватій Пчільники, закриває всі вулики на зиму, а тому, потрібно завершити всі роботи, пов’язані з бджільництвом. Дітям веліли помолитися святому Саватію, оскільки бортництво і бджільництво вважалося справою, яка вимагає абсолютної моральної чистоти. У народі ж вірили, що діти у віці до 12 років безгрішні.

У церкві 10 жовтня вшановується пам’ять святого Саватія Соловецького, який відомий не тільки як преподобний православної церкви, а і як засновник Соловецького монастиря. Свій постриг він прийняв у Білозерському монастирі, однак зовсім скоро відправився на острів Валаам, де жили інші іноки, і там можна було вести більш суворий спосіб життя. Братія здивувалася, яким смиренням і терпінням володів Саватій. Дізнавшись про те, що недалеко, в Білому морі, є острів, Саватій вирішив відправитися туди в супроводі інока Германа, який до цього часу самотньо жив у лісі. Прибувши на острів, старці водрузили там хрест, поставили келію. Вже після смерті Саватія там стали селитися інші пустельники, в результаті чого, на цьому острові виник всім відомий Соловецький монастир.

Народні прикмети на 10 жовтня

Суха погода 10 жовтня – зима пізно настане.

Гроза на Саватія – прикмета, що зима буде безсніжною, короткою і досить теплою.

Якщо шишок на ялинах і соснах 10 жовтня небагато, то зима не буде суворою.

Якщо людина народилася 10 жовтня, то її талісманом є бірюза, а сам він любить порядок і чистоту.

Бджоли щільно заліплюють вічко – згідно з прикметами, чекай холодну зиму, і навпаки.

Хмари 10 жовтня пливуть у напрямку з півдня на північ – погода буде похмурою, і навпаки.

Система Orphus