Ви тут:
децентралізація Культура Полтавщина Суспільство 

Наддніпрянське весілля: у Засульській ОТГ втретє відбувся етно-нурт

Наддніпрянське весілля: у Засульській ОТГ втретє відбувся етно-нурт

Третій рік поспіль Засульська ОТГ проводить обрядове дійство «Наддіпрянське весілля». Цьогоріч на дійство прибули гості з Полтавщини, Сумщини, Черкащини, Чернігівщини, Київщини.

«Ми приймаємо учасників свята з різних куточків України, які продемонструють нам надзвичайно колоритне дійство – справжнє українське весілля, розмаїте за своє емоційною наснагою, багате з поетичного і музичного погляду, виразне за драматичною дією, з віншуванням, танцями, розвагами, величально-журливими весільними піснями. Воно повністю відображає українські традиції, культуру та звичаї, що накопичувалися з покоління в покоління і живуть до сьогодні та набирають обертів. Тож приємного свята, наснаги, здоров’я та мирного неба всім нам», – говорить голова ОТГ Сергій Бондаренко.

«Наддіпрянське весілля – все найкраще, що ми можемо відтворити з того пласту нашої української спадщини, яка століттями збиралася попередніми поколіннями. Нехай сьогодні ніжним осіннім мереживом вирують обрядо-дії за участю кращих колективів Наддіпрянщини, нехай барвистим вінком і стрічками молодої нареченої переплітається українська пісня і запальний український танець. Посульський край є складовою української духовності, а Україна багата неповторними талантами. Тож, шануймося, бережімо своє!», – стверджують автори проекту: Ніна Михайлишина та Інна Скиба.

Протягом дійства вирувала традиційна весільна обрядо-дія, майстер-класи українських народних танців, показ весільного вбрання, переспів свах та бубоносів. Прикрасили свято вироби ручної роботи, майстер-класи від талановитих майстринь, торгові намети, тематичні фотозони.