Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На території Історико-культурного заповідника «Більськ» планують створити музейний комплекс

На території Історико-культурного заповідника «Більськ» планують створити музейний комплекс

У селі Більськ Котелевського району планують побудувати музейний комплекс.

Саме будівництво сподіваються розпочати наступного року на території Історико-культурного заповідника «Більськ». Поки що готовий проект реконструкції нежитлового приміщення. Раніше його будували під дитячий садок, але не ввели в експлуатацію. Про це йшлося на засіданні постійної комісії Полтавської обласної ради з питань освіти, науки та культури.

За словами директора Департаменту культури і туризму Валентини Вождаєнко, створюють музейний комплекс, де зможуть знайти собі місце як археологи, так і туристи.

«Ми його робимо комплексно, окремо створюємо зону для туристів та археологів. У центрі буде «золота» кімната для зберігання наших фондів, тому що вартість останніх експонатів, які знайшли під час «Гелон-фесту», вдвічі, а то й втричі перевищує вартість усієї програми фінансування. Тому їх зберігання вимагає правильних технічних умов».

Загальна вартість проекту складає 35 млн грн.

Музейний комплекс складатиметься з 4-х музейних залів, приміщень для роботи археологів Більського городища, допоміжних приміщень, залів для зберігання особливо цінних артефактів. Окрім основної будівлі, на території передбачені додаткові нежитлові приміщення, парковки, велика зона скіфських атракціонів, містечко майстрів, розміщення копій скульптур кочовиків та інше.

«Ми надбудовуємо третій поверх, повністю змінюємо зовнішній вигляд будинку, буде інший фасад, який поєднуватиме сучасність зі скіфською стилістикою. Намагаємось найближче приблизитись до скіфської тематики, там будуть особливі декоративні елементи, які повторюватимуться зі знахідок на Більському городищі. Тобто, створюється музейний комплекс, який буде виконувати функцію не лише музею, а й туристичної родзинки. Там туристи зможуть зупинитися на ніч», – розповів архітектор музейного комплексу Іван Биков.

поширити новину: